czwartek, 18 kwietnia

Firma VMware ogłosiła dziś wprowadzenie na rynek Fusion 13, najnowszej dużej aktualizacji swojego oprogramowania do wirtualizacji. Fusion, to jedna z aplikacji, która daje użytkownikom komputerów Mac obsługę maszyny wirtualnej w celu uruchamiania systemów operacyjnych innych niż macOS, takich jak Windows 11.

Fusion 13 Pro i Fusion 13 Player są kompatybilne zarówno z komputerami Mac Intel, jak i komputerami z Apple Silicon wyposażonymi w chipy serii M, oferując ich natywną obsługę. VMware od kilku miesięcy testował obsługę Apple Silicon przed uruchomieniem najnowszej wersji Fusion.

Dzięki Fusion 13 użytkownicy komputerów Mac z Intelem i Apple Silicone mogą uzyskiwać dostęp do maszyny wirtualnej z systemem Windows 11. Komputery Mac z procesorem Intel oferują pełną obsługę systemu Windows 11, podczas gdy modele serii M otrzymali pierwszy pakiet funkcji dla systemu Windows 11 na ARM.

VMware Tools zapewnia wirtualną grafikę i sieć, a więcej jeszcze przed nami. Dzięki certyfikowanym i podpisanym sterownikom Windows 11 wygląda fantastycznie i dostosowuje rozdzielczość do 4K i więcej! Należy pamiętać, że Fusion na Apple Silicon wymaga Windowsa 11 w wariancie ARM i nie obsługuje wersji systemu Windows x86/Intel.

Użytkownicy, którzy potrzebują uruchamiać tradycyjne aplikacje win32 i x64, mogą to zrobić za pomocą wbudowanej emulacji.

Fusion 13 zawiera również urządzenie wirtualne TPM 2.0, które można dodać do dowolnej maszyny wirtualnej, przechowując zawartość w zaszyfrowanej sekcji plików maszyny wirtualnej i oferując parzystość funkcjonalności hardware-tpm. Aby obsługiwać tę funkcję, Fusion 13 wykorzystuje szybki typ szyfrowania, który szyfruje tylko te części maszyny wirtualnej, które są niezbędne do obsługi urządzenia TPM w celu zapewnienia wydajności i bezpieczeństwa.

Oprogramowanie obsługuje OpenGL 4.3 na maszynach wirtualnych z systemem Windows i Linux na procesorach Intel oraz na maszynach wirtualnych z systemem Linux na procesorach Apple.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx