wtorek, 16 sierpnia

zrzut-ekranu-2016-09-08-o-18-15-01

Apple usunął gniazdo słuchawkowe z iPhone’a 7 i iPhone’a 7 Plus. Ta kontrowersyjna decyzja zdenerwowała trochę fanów iPhone’a. Podczas wczorajszego konferencji Apple wyjaśnił, że zostało to zrobione, aby zaoszczędzić miejsce i wprowadzić ulepszenia w technologii bezprzewodowych słuchawek, ale w rozmowie z BuzzFeed, Greg Joswiak, Dan Riccio i Phil Schiller z Apple wyjaśnili znacznie bardziej szczegółowo dlaczego firma zdecydowała się odejść od 3.5 mm gniazda słuchawkowego.

Pomysł na usunięcie gniazda słuchawkowego powstał podczas rozwoju iPhone 7. Opiszę to w skrócie. Sterownik wyświetlacza i podświetlenia, tradycyjnie umieszczony w pobliżu aparatu, zakłócał działanie nowych systemów kamer w iPhone’ie 7 i iPhone’ie 7 Plus. W wyniku tego Apple musiał poszukać na niego innego miejsca. Został on przeniesiony w pobliże gniazda audio, ale również powodował zakłócenia różnych składników, w tym samego gniazda audio. Ostatecznie inżynierowie Apple podjęli decyzję o wyeliminowaniu gniazda całkowicie.

Gdy gniazdo słuchawkowe zostało usunięte, Apple łatwiej zainstalował nowy silnik taktylny dla przycisku Home, wdrożył większą baterię i osiągnął stopień wodoodporności IP7. Tak więc eliminacja gniazda słuchawkowego stała się niezbędna dla wszystkich innych funkcji w iPhone’ie 7.

Managerowie Apple uważają też, że gniazdo słuchawkowe jest przestarzałą technologią, którą trzeba usunąć, aby zrobić miejsce dla nowych rozwiązań. Według Dan Riccio, to byłby krok w tył walczyć o gniazdo jack kosztem miejsca, które mogłyby zostać wykorzystane do ulepszenia aparatu, baterii i procesora.

Według Phila Schillera z Apple, nie ma ukrytych motywów odejścia od gniazda słuchawkowego 3,5 mm. „Usuwamy gniazdo audio, ponieważ mamy opracowany lepszy sposób dostarczania dźwięku. To nie ma nic wspólnego z zarządzaniem treścią lub DRM. – To jest czysta, paranoiczne teoria spiskowa”, powiedział.

Aby ułatwić przejście z 3.5mm gniazda słuchawkowego, Apple będzie dodawał adapter ze załącza Lightning do 3.5mm wejścia jack do każdego iPhone’a 7 i 7 Plus oraz oferowane będą słuchawki EarPods ze złączem Lightning. Nowe AirPods Apple, które są całkowicie bezprzewodowe mają również ułatwić klientom dostosowanie się do urządzenia bez gniazda.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Tomasz Salich
Tomasz Salich
5 lat temu

Mi to nie robi, już w tylu słuchawkach padł mi kabel że od 3 lat korzystam z bezprzewodowych. A jak ktoś musi ciągnąć kabla to zawsze jest przejściówka.

1
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx