czwartek, 25 lipca

Jak informuje Reuters, Margrethe Vestager, unijna komisarz ds. Konkurencji, przyznała dziś, że jej dział otrzymał „wiele obaw” dotyczących Apple Pay i potencjalnych problemów antykonkurencyjnych, zauważając, że „ludzie widzą, że coraz trudniej jest konkurować na rynku o łatwe płatności”.

Komentarz Vestager pojawia się po tym, jak Komisja Europejska wysłała w sierpniu kwestionariusz do wielu firm, szukając informacji o tym, czy Apple ogranicza opcje płatności online.

Kwestionariusz pytał, czy na przedsiębiorstwach spoczywał umowny obowiązek umożliwienia określonej metody płatności, a także czy takie umowy zawierały warunki włączenia „Apple Pay” do swoich aplikacji i stron internetowych.

Organy regulacyjne chciały wiedzieć, czy Apple odrzucił aplikacje sklepowe jako niezgodne z warunkami integracji „Apple Pay” z ich aplikacjami.

Apple reklamuje bezpieczeństwo „Apple Pay”, ale krytycy twierdzą, że Apple hamuje konkurencję, blokując układ NFC w urządzeniach iOS, aby współpracować tylko z „Apple Pay”, co utrudnia konkurowanie z innymi usługami płatniczymi.

Obawy antymonopolowe dotyczące „Apple Pay” nie są obecnie jedyną kwestią dla Apple i UE, ponieważ Komisja Europejska nadal zajmuje się skargą Spotify twierdzącą, że App Store nieuczciwie niekorzystnie szkodzi twórcom aplikacji zewnętrznych na rzecz własnych aplikacji i usług.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx