środa, 22 marca

Tim Cook zapowiedział w sobotę, że Apple zamierza przekazać pieniądze na wsparcie grup walczących z wybuchem epidemii koronawirusa w Chinach.

W porannym tweecie z okazji Chińskiego Nowego Roku szef Apple powiedział, że firma „przekaże darowizny grupom w terenie, pomagającym wszystkim dotkniętym”.

 

Koronawirus to rodzina wirusów, która obejmują między innymi zwykłe przeziębienie, ale ten konkretny wirus nigdy wcześniej nie został wykryty. Następnie lekarze nazwali go 2019-nCov, jako „nowatorski koronawirus”.

Nowy wirus powoduje ciężką, ostrą infekcję dróg oddechowych. Od czasu odkrycia w mieście Wuhan w prowincji Hubei zabił co najmniej 42 osoby i zainfekował 1372 w całych Chinach.

W sobotę Australia potwierdziła pierwsze cztery przypadki w Melbourne, a kolejne trzy w Sydney. W Stanach Zjednoczonych odkryto dwa przypadki 2019-nCoV. Rozprzestrzenił się również na Europę, z trzema przypadkami potwierdzonymi we Francji.

Apple często przekazuje darowizny podczas klęsk żywiołowych i katastrof. Firma niedawno zobowiązała się do przekazania darowizny na wsparcie działań przeciwpożarowych w Australii, gdzie pożary pojawiły się po jednej z najgorszych susz w historii i rekordowych falach upałów.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

2 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
trackback
3 lat temu

[…] zeszłym tygodniu Apple poinformował, że przekazał wiele datków na globalną walkę z COVID-19, aby pomóc leczyć chorych i zmniejszyć skutki pandemii dla […]

trackback
2 lat temu

[…] COVID-19. Niedawno ogłoszono, że Apple zamyka wszystkie swoje sklepy do odwołania i do tej pory przeznaczył 15 milionów dolarów na pomoc osobom dotkniętym COVID-19. Ponadto klienci Apple Card mogą zarejestrować się w […]

2
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx