piątek, 30 września

Dyrektor generalny Apple, Tim Cook, spadł na 96 miejsce w rankingu Top CEO Glassdoor roku 2018, która powstała na podstawie oceny pracowników. To oznacza spadek o 53 pozycje w stosunku do roku 2016 roku.

Nagrody Glassdoor Employee Choice 2018 dla najlepszych dyrektorów generalnych zależą od opinii pracowników, którzy zdecydowali się anonimowo wypełnić ankietę dla firmy Glassdoor. Podczas oceny firmy pracownicy są proszeni o ocenę kilku czynników związanych z ich doświadczeniem zawodowym, w tym opinii na temat wyników pracy swojego dyrektora generalnego, a także oceną atrybutów w miejscu pracy, takich jak kierownictwo wyższego szczebla. W szczególności, oceniając swojego dyrektora generalnego w Glassdoor, pracownicy mają do wyboru jedną z trzech opcji: poprzeć go, nie popierać lub nie mieć zdania na temat CEO. Pracownicy są również proszeni o podzielenie się swoją opinią na temat niektórych z najlepszych powodów pracy dla swojego pracodawcy (plusy), wszelkich wad (minusy) i są zachęcani do udzielania porad kierownictwu.

Dla każdej kategorii firm rozpatrywane były opinie i oceny firm od obecnych i byłych pracowników, jeśli zostały one przeprowadzone między 2 maja 2017 roku, a 1 maja 2018 roku. Każda lista została opracowana przy użyciu zastrzeżonego algorytmu Glassdoor, a każdy rating poparcia dla CEO ustalony na podstawie ilości, jakości i spójność recenzji w okresie kwalifikowalności.

Pomimo tego, że Tim Cook jest na 96 miejscu, to zyskał on pozytywną ocenę od 91 procent pracowników. Apple ma łącznie 12 056 opinii pracowników na Glassdoor.

Plusy:

  • Oferuje wspaniałe bebefity nawet pracownikom zatrudnionym w niepełnym wymiarze godzin” (w 1163 recenzjach)
  • Praca z domu z dużym potencjałem rozwoju osobistego (w 281 opiniach)

Minusy:

  • Bilans życia zawodowego nie jest najlepszy” (w 903 recenzjach)
  • Brak równowagi między życiem zawodowym i prywatnym, brak możliwości rozwoju” (w 165 recenzjach)

Dyrektor generalny Zoom Video Communications Eric S. Yuan zajął pierwsze miejsce w rankingu Glassdoor, a tuż za nim znalazł się Michael F. Mahoney, dyrektor generalny firmy Boston Scientific. Pełne zestawienie możecie znaleźć tutaj.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx