wtorek, 18 czerwca

Według Bloomberga, dyrektor generalny Apple, Tim Cook, spadł w zeszłym roku na ósme miejsce na liście najlepiej opłacanych dyrektorów generalnych i kadry kierowniczej w Stanach Zjednoczonych, mimo że zarobił więcej niż rok wcześniej.

Cook otrzymał w 2020 roku 265 milionów dolarów, głównie w postaci nagród giełdowych i premii, jak w poprzednich latach, co uczyniło go ósmym najlepiej opłacanym menedżerem w Stanach Zjednoczonych. W zeszłym roku Cook otrzymał kompensatę w wysokości 133,7 miliona dolarów, ale zajął drugie miejsce po prezesie Tesli Elonie Musku, któremu zapłacono 595,3 miliona dolarów.

Cook dopiął również cel, że Apple stał się najbardziej dochodową firmą na świecie w rankingu Fortune Global 500 z przychodami w wysokości 274,515 miliardów dolarów i zyskami w wysokości 57,411 miliardów dolarów.

Starsza wiceprezes Apple ds. handlu detalicznego i ludzi Deirdre O’Brien oraz starsza wiceprezes i główny radca prawny Kate Adams również znalazły się na liście na 93 i 96 miejscu, z wynagrodzeniem w wysokości 45 milionów dolarów każda. To sprawia, że O’Brien i Adams zajmują czwarte i piąte miejsce wśród najlepiej zarabiających kobiet na stanowiskach kierowniczych w Stanach Zjednoczonych.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx