wtorek, 31 stycznia

Podczas wczorajszej konferencji w Cupertino Apple ogłosił trzy nowe modele iPhone’a: iPhone XS, iPhone XS Max i iPhone XR. Ceny iPhonów zaczynają się od 3729 złotych za iPhone’a XR w opcji 64 GB i rosną aż do 7 219 złotych za iPhone’a XS Max w opcji 512 GB, co jest najwyższą ceną za iPhone firmy Apple do tej pory.

Komentując ten przedział cenowy w wywiadzie dla Nikkei, dyrektor generalny Apple, Tim Cook, powiedział: „Chcemy służyć wszystkim”. Firma Apple wprowadziła iPhone’a XR w niższej cenie, dzięki czemu klienci, którzy chcieli korzystać z zalet iPhone’a X – Face ID, ekranu od krawędzi do krawędzi – mogą je znaleźć w tańszym iPhonie.

Podobnie, iPhone XS Max reprezentuje największego iPhone’a firmy Apple i skierowany jest do klientów, którzy lubili funkcje iPhone’a X z roku 2017, ale życzyli sobie, aby pojawił się w większym rozmiarze.

„Zawsze uważaliśmy … że jeśli zapewnisz wiele innowacji i dużą wartość dodaną, to istnieje grupa ludzi, którzy są gotowi za to zapłacić,” powiedział Cook. „Dla nas to wystarczająco duża grupa ludzi, z której możemy zrobić rozsądny biznes.”

Apple będzie także nadal sprzedawał iPhone’a 7 i iPhone’a 8 poprzedniej generacji, po nowych niższych cenach. Cena iPhone’a 7 rozpoczyna się teraz od 2229 złotych za 32 GB i wzrośnie do 3329 złotych w przypadku iPhone’a 7 Plus w opcji 128 GB. Cena iPhone’a 8 rozpoczyna się od 2979 złotych za 64 GB i wzrośnie do 4229 złotych za iPhone’a 8 Plus w opcji 256 GB.

Omawiając iPhone’a ogólnie, Cook stwierdził, że „rola iPhone’a stała się znacznie większa w życiu ludzi”, co usprawiedliwi cenę urządzenia dla wielu klientów.

Zainteresowani będą mogli zamówić iPhone XS lub iPhone XS Max od 28 września. IPhone XR pojawi się w przedsprzedaży w ciągu około miesiąca, w piątek, 19 października, a następnie sprzedaż ruszy 26 października.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx