wtorek, 27 lutego

applewatch

Podczas swojego wystąpienia na dorocznej konferencji Goldman Sach’s Technology, dyrektor generalny Apple Tim Cook poruszył szereg tematów związanych m.in. z zaangażowaniem firmy Apple w ochronę środowiska, z głównymi produktami firmy wypuszczonymi w 2014 roku, oraz oczywiście z Apple Watch.

Pytany przez Garyego Cohna, dyrektora operacyjnego Goldman Sachs, co sprawia że Apple Watch różni się od innych inteligentnych zegarków na rynku, Cook wspomniał o przemyśle MP3.

Jeśli pomyślimy o branży MP3, nie byliśmy pierwszą firmą, która wprowadziła odtwarzacz MP3, było ich wiele na rynku. Nie były one jednak bardzo wykorzystywane. Były trudne w korzystaniu – interfejs użytkownika był zły i czasem potrzeba było doktoratu by móc z nich korzystać. I nie zapadły w pamięci […]

Widzę wszędzie mnóstwo inteligentnych zegarków bardzo podobnych do tego. Jest wiele rzeczy, dla których są nazywane inteligentnymi, ale nie jestem pewien, czy można tak nazwać jakiś z nich. Nie ma wśród nich żadnego, który zmieniłby sposób życia ich użytkowników. W Apple, to nasz cel. Chcemy zmienić sposób w jakim żyjesz własnym życiem.

Cook powiedział iż wierzy, że Apple Watch będzie nie tylko w znaczący sposób wpływał na życie ich użytkowników. Jego zdaniem, jedną z głównych jego niespodzianek będzie szeroki zakres tego co będzie on w stanie zrobić. Oczekuje on, że każdy znajdzie w Apple Watch coś, bez czego nie będzie mógł żyć.

Cook wskazał na wiele możliwości stworzenia indywidualnego wyglądu Apple Watch, jego „fantastyczny” wygląd i innowacyjne sposoby komunikacji jakie będzie wykorzystywał. Powiedział, że „stale” używa Siri w swoim Apple Watch wykorzystując go podczas pracy w celu zmierzenia aktywności.

Cook zwrócił również uwagę na funkcję przypominania w zegarku, mówiącą o zbyt długiej pozycji siedzącej. Podczas spotkań w których bierze udział ludzie zaczynają wstawać po ostrzeżeniach jakie wysyła im ich Apple Watch. „Wielu lekarzy uważa, że długotrwałe siedzenie jest nową formą raka” powiedział. „Aktywność jest zapewne dobra dla nas wszystkich”. Cook mówił również, że jest „bardzo podekscytowany” aplikacjami firm trzecich, które zostały już opracowane dla Apple Watch.

Myślę, że każdy będzie miał swoje ulubione aplikacje, tak jak po uruchomieniu App Store. Pamiętacie słowa: „to jest aplikacja do tego..”? Istnieje ogromna liczba rzeczy, które będzie można z nimi zrobić.

Wcześniej w tym miesiącu, Tim Cook potwierdził, że Apple Watch jest na dobrej drodze do wypuszczenia go na początku 2015 roku, a jego dostawy rozpoczną się w kwietniu. Cena Apple Watch rozpoczynać się ma od 349 dolarów.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx