środa, 29 listopada

Podczas ogłaszania wyników finansowych za pierwszy kwartał finansowy 2018 (odpowiednik czwartego kwartału kalendarzowego) prezes Apple, Tim Cook, powiedział, że sprzedaż iPhone’a X „przekroczyła oczekiwania a telefon był co tydzień najlepiej sprzedającym się iPhone’em od momentu startu sprzedaży w listopadzie.

Apple twierdzi, że iPhone X, iPhone 8 i iPhone 8 Plus przyniósł najwyższy przychód z każdego iPhone’a w historii firmy.

Apple nie ustanowił kolejnego rekordu sprzedaży iPhone’a, ale firma sprzedała ich w sumie 77,3 miliona, co jest poniżej oczekiwań analityków. Średnia cena sprzedaży iPhone’a wzrosła dzięki iPhone’owi X, wznosząc ją do poziomu 796 dolarów w porównaniu do 695 dolarów w analogicznym kwartale poprzedniego roku.

Cook powiedział również, że zadowolenie klienta z iPhone’a X jest „poza rankingami”, a samo Face ID jest „niewiarygodnie dobrze odbierane”.

Cook pytany o przyszłość iPhone’a X i czy Apple widzi rozszerzenie swojej oferty, aby objąć w przyszłości dwa urządzenia w stylu iPhone’a X,  oczywiście odmówił odpowiedzi. Powiedział jednak, że Apple jest „podekscytowany” przyjęciem iPhone’a X, a wraz z jego wprowadzeniem na rynek, firma rozpoczęła kolejną dekadę rozwoju.

Idąc dalej, dyrektor finansowy Apple, Luca Maestri, odniósł się w odpowiedzi do pytania o wolniejszy wzrost sprzedaży iPhone’a X w nadchodzącym kwartale. Jego zdaniem przychody z iPhone’a wzrosną dwukrotnie w porównaniu z zeszłorocznym marcowym kwartałem. Dynamika sprzedaży iPhone’a ma również rosnąć w porównaniu z kwartałem grudniowym.

Wytyczne Apple dotyczące drugiego kwartału roku finansowego 2018 obejmują oczekiwane przychody w wysokości 60- 62 mld dolarów oraz zysk brutto od 38 do 38,5%.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx