wtorek, 30 maja

Po zapowiedzi w zeszłym miesiącu o planach podjęcia przez Apple i Samsunga rozmów na wysokim szczeblu z udziałem prezesów obu firm w celu rozwiązania trwającego sporu patentowego, dziś agencja Reuters poinformowała o rozpoczęciu rozmów dziś w San Francisco. Uczestniczyć ma w nich sędzia federalny, a całość zaplanowana jest na najbliższe dwa dni.

Komentując swój wyjazd do Stanów Zjednoczonych na rozmowy, szef Samsung mobile JK Shin powiedział, że choć jest sporo znaczących różnic pomiędzy Apple i Samsungiem to nadal istnieje liczba „możliwości negocjacyjnych”.

Prawnicy nie są zbyt optymistyczni co do osiągnięcia porozumienia przez obie firmy. Sąd jednak coraz bardziej naciska na poszukiwanie alternatywnych form rozwiązania sporu w nadziei na zatrzymanie nieustannie ciągnących się sporów sądowych. Dlatego też Apple i Samsung zgodzili się uczestniczyć w tych rozmowach.

Samsung jest jednym z głównych celów firmy Apple w swoich walkach patentowych z producentami sprzętu opartego na Androidzie. Firmie Apple udało się na początku tego miesiąca spowolnić import na rynek amerykański kilku smartfonów HTC , zmuszając firmę do opóźnienia premiery HTC Evo 4G LTE.

Ale podczas gdy Apple walczy z kilkoma producentami urządzeń Android skupiając się na funkcjonalności urządzeń, spór z firmą Samsung rozszerza dodatkowo twierdzenia, że ​​Samsung „zdecydował się kopiować” projekty produktów Apple w swojej linii smartfonów i tabletów Galaxy.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx