poniedziałek, 25 września

IPhone 6 i 6 Plus to pierwsze urządzenia mobilne Apple wyposażone w standard Wi-Fi 802.11ac, który obsługuje znacznie większą szybkość przesyłania danych. Wi-Fi 802.11ac jest w stanie zaoferować połączenie, które jest do trzech razy szybsze niż w istniejącej sieci 802.11n.

iClarified stworzył nowy film, który porównuje prędkość Wi-Fi iPhone’a 6 Plus, który obsługuje 802.11ac, do iPhone 5S, który obsługuje standard 802.11n podłączonych do stacji bazowej AirPort Extreme. Strona stworzyła również niestandardową aplikację dla testu.

Oba urządzenia zostały świeżo przywrócone do iOS 8.0 i podłączone do AirPort Extreme. Router został umieszczony 1,5 m od smartfonów, a każdy iPhone został podłączony do stacji bazowej AirPort Extreme przy użyciu sieci 5GHz. Żadne inne urządzenia nie były podłączone do sieci bezprzewodowej w czasie badania, a pobieranie plików wykonano w różnych okresach czasu. Połączono je następnie razem dla porównania.

Zgodnie z oczekiwaniami, iPhone 6 Plus osiągnął dużo większą prędkość połączenia, która sięgała 278,5 Mbps, podczas gdy iPhone 5s osiągnął maksymalnie 101,1 Mbps. Osiągane w tym teście prędkości są znacznie lepsze od tych osiąganych w świecie rzeczywistym i zależą od siły połączeń i innych czynników ograniczających prędkość podczas łączenia się z Internetem. Jednak kiedy będziemy w zasięgu WiFi 802.11ac, użytkownik iPhone’a 6 i 6 Plus powinen zobaczyć znaczną poprawę szybkości.

Wraz ze standardem Wi-Fi 802.11ac, iPhone 6 i 6 Plus oferuje kilka innych usprawnień, w tym szybszą łączność LTE z obsługą LTE Advanced i Voice over LTE, która umożliwia wyższą jakość połączeń telefonicznych. IPhone 6 wspiera również połączenia przez Wi-Fi, dające dostęp do wysokiej jakości połączeń głosowych, nawet w miejscach, gdzie połączenie komórkowe jest słabe.

 

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Szemot
Szemot
8 lat temu

A to MacBookAir i MacBookPro to nie są urządzenia mobilne? A też posiadają standard C 😉
Co do standardu C to cieszyć będzie zapewne mniejszy apetyt na energię podobnie jak to było w przypadku przejścia na N albo z 3G na 4G i BT 3 na 4

1
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx