środa, 1 lutego

Jedną z najczęstszych usterek w iPhone’ie jest przycisk „Home”, który z racji dość intensywnego korzystania przestaje działać prawidłowo. A przecież jedną z ważniejszych jego funkcji jest wejście w tryb wielozadaniowości, które odbywa się przez dwukrotne jego wciśnięcie.

Rozwiązaniem, które by go odciążyło byłby gest, pozwalający na korzystanie z paska wielozadaniowości bez korzystania z przycisku. Może w ten sposób, jak to swego czasu Apple zaproponowało w iPadzie gdzie można to uczynić przesuwając do góry cztery palce. Na iPhone’ie wydaje się jednak że jest na to zbyt mało miejsca. Serwis TNW przytacza dzisiaj krótki film, autorstwa Maksa Rudberga, prezentujący gest przesunięcia palcem od dolnej krawędzi ekranu ku górze. Odwrotność gestu przywołującego centrum powiadomień.

https://www.youtube.com/watch?v=KXXy0g_mJdc&feature=player_embedded

Rozwiązanie jest niezwykle proste, ale dla wielu użytkowników byłoby znacznie ułatwiające wejście w tryb wielozadaniowości i zaoszczędziłoby zużycie tego cennego przycisku. Twórca tego pomysłu zaznacza, że funkcja ta mogłaby być opcjonalna, z możliwością wyłączenia (po uprzednim włączeniu) tak, jak gesty w iPadzie. Wysłał już nawet do Apple prośbę o jej wprowadzenie.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx