środa, 22 maja

Miłośnicy muzyki mają powody do radości! Firma LG jako pierwszy producent smart TV dodała obsługę Dolby Atmos do aplikacji Apple Music.

Dzięki tej aktualizacji użytkownicy mogą doświadczyć immersyjnego dźwięku przestrzennego, który potęguje wrażenia słuchowe i zapewnia wrażenie otoczenia przez dźwięk. Do tej pory uzyskanie takiego efektu wymagało dodatkowego sprzętu audio. Działanie nowej funkcji będzie możliwe na telewizorach LG z 2018 roku i nowszch. Funkcja Dolby Atmos firmy Apple Music będzie działać także na telewizorach LG Smart TV, które nie obsługują Dolby Atmos, jeśli podłączona jest do nich listwa dźwiękowa LG z roku 2023 lub 2024. Ponadto telewizory LG Smart TV „mogą także bezpośrednio łączyć się z Apple AirPod lub innymi urządzeniami Apple przez Bluetooth, aby cieszyć się dźwiękiem Dolby Atmos”.

Chociaż wbudowane głośniki telewizora umożliwiają korzystanie z Dolby Atmos, LG sugeruje, że najlepsze wrażenia dźwiękowe osiągniemy dzięki kompatybilnemu systemowi dźwięku przestrzennego. Taki system potrafi lepiej wykorzystać możliwości technologii Dolby Atmos.

Aktualizacja aplikacji ‌Apple Music‌ na telewizorach LG eliminuje potrzebę posiadania dodatkowych urządzeń Apple. Wcześniej ‌Apple Music‌ oferował dźwięk Dolby Atmos na telewizorach wyłącznie za pośrednictwem ‌Apple TV‌ 4K w połączeniu z głośnikami HomePod lub Sonos sterowanymi przez aplikację Sonos. Można się spodziewać, że wkrótce inni producenci smart TV pójdą w ślady LG i również dodadzą obsługę Dolby Atmos do swoich aplikacji ‌Apple Music‌.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx