poniedziałek, 24 stycznia

Jedna z najbardziej pożądanych funkcji związanych z iMessage prawdopodobnie nie zostanie dodana do systemu iOS w najbliższym czasie.

Jeden z użytkowników Reddit niedawno opublikował wymianę wiadomości e-mail z wiceprezesem Apple ds. oprogramowania Craigiem Federighim związanej z prośbą o wprowadzenie funkcji planowego wysyłania iMessage na iPhone’a i iPada. Federighi ujawnił, że Apple faktycznie rozważał i nadal rozważa tę funkcję. Istnieje jednak kilka problemów z odbiorem zaplanowanych wiadomości iMessage, które spowodowały, że Apple wstrzymał się z tym pomysłem.

Poniżej wyjaśnienie Craiga, dlaczego funkcja nie została jeszcze dodana:

Wygląda na to, że najważniejszymi problemami, które blokują wprowadzenie tej funkcji jest sposób pokazywania  niewysłanych, ale już zaplanowanych na wysłanie wiadomości. Firma zastanawia się również, jak obsługiwać oczekujące wiadomości. Czy można by je usuwać i edytować? Co zrobić, gdy ktoś wysyła nam wiadomość w momencie gdy my mamy zaplanowaną wiadomość do tej właśnie osoby?

Pomysł na zaplanowaną w czasie wysyłkę iMessage pozwoliłby ludziom napisać wiadomość tekstową i wysłać ją później. Jeśli jesteś „nocnym markiem” i właśnie wpadłeś na super pomysł, którym musisz się podzielić z bliskim, jednak wiesz, że on właśnie śpi, można by ustawić wysłanie wiadomości rano. Zaplanowane wiadomości są popularną funkcją większości usług e-mail. Biorąc pod uwagę popularność iMessage jako platformy przesyłania wiadomości, warto byłoby ją dodać.

Apple może również spróbować dodać opcję „cichego wysyłania” wiadomości, aby odbiorca nie był powiadamiany o nowej wiadomości, ale zobaczył znaczek w aplikacji.

Oprócz obaw związanych z interfejsem użytkownika dotyczącym zarządzania niewysłanymi wiadomościami, funkcja ta mogłaby być również wykorzystywana do celów spamowania. Ponadto, jeśli ktoś nie chce otrzymywać powiadomień tekstowych późną nocą, zawsze może przełączyć iPhone’a w tryb „nie przeszkadzać”. Nie mniej funkcja zaplanowanych iMessage byłaby świetnym pomysłem, jeśli Apple wdrożyłby ją we właściwy sposób.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx
()
x