czwartek, 11 sierpnia

Rozpoznawanie twarzy ma być podobno zastąpić Touch ID w iPhone’ie X OLED. Deweloper Guilherme Rambo podzielił się kilkoma wskazówkami na temat procesu konfiguracji zupełnie nowej funkcji „Face ID”.

Rambo umieścił na Twitterze screeny ustawień i ekran preferencji Face ID, gdzie można wybrać identyfikator Face ID do odblokowywania telefonu, zakupów w iTunes i App Store oraz autouzupełniania w Safari. Nie widać tutaj możliwości potwierdzania płatności Apple Pay, jednak Rambo zauważył, że najprawdopodobniej dlatego, że korzysta z brazylijskiego identyfikatora Apple, a Apple Pay nie jest tam dostępne.

Po dotknięciu przycisku „Zarejestruj swoją twarz”, system iOS poprosi o delikatne poruszanie głową w różnych kierunkach. Po zakończeniu skanowania twarz zostanie zapisana w nowym biometrycznym oprogramowaniu firmy Apple i będzie w stanie odblokować telefon iPhone X, uwierzytelnić zakupy aplikacji i wiele innych.

W serii przecieków związanych z oprogramowaniem HomePod, które miały miejsce wcześniej w sierpniu, kilka ciągów kodu sugerowało, że iPhone X będzie mógł zeskanować twarz nawet wtedy, gdy urządzenie leży płasko na stole. Firma Apple przygotowała identyfikator Face ID do szybszej, bardziej bezpiecznej i dokładniejszej pracy niż Touch ID – twierdzi Mark Gurman, a biometryczna funkcja zabezpieczeń powinna być jednym z najważniejszych elementów, które mogą być zaprezentowane podczas jutrzejszej konferencji.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx