wtorek, 27 lutego

Beats 1

Godzinę po publicznym udostępnieniu przez Apple iOS 8.4, rozpoczęła nadawanie radiowa stacja muzyczna Beats 1 prowadzona przez Zane Lowe. Dostępna w ponad 100 krajach, Beats 1 to stacja radiowa, która przez 24 godziny na dobę i 7 dni w tygodniu odtwarzać będzie muzykę wraz z setami granymi na żywo przez DJ-ów i zapraszanych gości.

Inauguracyjnym utworem zagranym w Beats 1 o godzinie 18:00 czasu polskiego był „City” wykonywany przez Spring King, a następnie utwór Becka „Dreams” i Jamie xx „In Color.” Spring King został wybrany przez Lowe jako wielki wschodzący zespół z Manchesteru. Ruchem, który może być nieco kontrowersyjny, Apple postanowił cenzurować treści w stacji radiowej Beats 1, czego mogli doświadczyć słuchacze podczas odtwarzania piosenki Dr Dre. Apple potwierdził to zresztą oficjalnie.

W programie Beats 1 znajdzie się mnóstwo autorskich audycji prowadzonych przez znane osobistości ze świata muzyki. Pełny skład tego, co dziać będzie się na antenie znajduje się stronie internetowej Beats 1, która przekierowuje do nowej strony Apple na Tumblr związanej z Apple Music i Beats 1. Strona Tumblr ma pełny harmonogram, który wyświetla co gra i dostosowuje się do strefy czasowej na podstawie lokalizacji.

beatstumblr-800x260

Beats 1 będzie zawierać wywiady i audycje informacyjne, a pierwszy wywiad odbędzie się jutro z Eminemem. Według Zane Lowe, dzisiejszy dzień skupia się na muzyce i kilku ekskluzywnych utworach odtworzonych w ciągu dnia.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx