poniedziałek, 20 maja

 

Na rynku zaczęło się pojawiać coraz więcej docków, które wykorzystują już port Thunderbolt 3. Najnowszym kompaktowym urządzeniem wypuszczonym dość niedawno jest stacja dokująca Elgato Thunderbolt 3 Mini, której mogliśmy się dość dokładnie przyjrzeć.

Stacja dokująca jest świetna dla osób, które często przebywają w podróży przede wszystkim ze względu na swój kompaktowy rozmiar. Posiada jednak cztery szybkie porty spełniające wymagania wielu wymagających użytkowników, wszystkie połączone z urządzeniem głównym przez Thunderbolt 3.

Wygląd

Elgato, który jest obecnie częścią firmy Corsair, włożył spory wysiłek w wygląd swojego mini-doku. Ma ona plastikowy korpus do zmniejszenia ciężaru w porównaniu do metalowej obudowy z ukrytym rowkiem na spodzie, w którym mieści się kabel Thunderbolt 3. Rowek ten dobrze trzyma kabel, a w razie potrzeby można go łatwo wyjąć. Zabierając dok ze sobą, łatwo wrzucamy go do torby bez obawy, że czegoś w nim zapomnimy. Zapobiega to zgubieniu lub nawet przetarciu czy uszkodzeniu przewodu.

Wybór portów

W Elgato mamy  do wyboru port USB 3.1 typu A, HDMI 2.0, DisplayPort i Gigabit Ethernet. Projektory konferencyjne? Podwójne wyświetlacze? Telewizory? Interfejsy HDMI i DisplayPort umożliwiają sterowanie dowolnym ekranem o rozdzielczości do 4K przy 60 Hz a nawet umożliwiają podłączenie dwóch ekranów 4K jednocześnie. Port USB pozwala na podłączenie czy to zewnętrznego dysku, czy po prostu pendriva Klienta dając przesyła danych do 5 Gb/s. W czasach ucieczki w połączenia Wi-Fi, Thunderbolt 3 Mini Dock jest wyposażony w port Gigabit Ethernet, dzięki czemu zawsze można wykorzystać niezrównaną szybkość i niezawodność połączenia przewodowego. Przy przesyłaniu strumieniowym mediów o wysokiej przepustowości mamy możliwość zrobienia tego bez zakłóceń.

Korzystanie

Thunderbolt 3 oferuje wiele zalet w porównaniu z wolniejszymi portami USB, które pojawiają się na rynku w podobnych dokach. Szybkość jaką dają jest nieporównywalna, a łącząc jeszcze kompaktowość urządzenia Elgato oraz dostępne w nim porty dość mocno wyprzedza on dostępną konkurencję.

Stacja dokująca ma na dole małe gumowe nóżki, które pomagają jej utrzymać się w miejscu, gdy poruszymy przypadkowo komputerem. Dzięki temu wyrwanie stacji dokującej z gniazda komputera jest praktycznie niemożliwe.

Aby włączyć wsparcie wysokiej mocy USB i wygodnie wysunąć jednocześnie wszystkie urządzenia magazynujące podłączone do Thunderbolt 3 Mini Dock firma Elgato wypuściła dedykowaną aplikację Elgato Thunderbolt Dock Utility.

Elgato Thunderbolt 3 Mini dock jest bardzo przydatny i okazał się doskonałym akcesorium przenośnym w mojej torbie. Oczywiście sprawdzi się u wszystkich posiadaczy najnowszych MacBooków z portami USB-C, w których brakuje takich portów. Cena urządzenia w Polsce nie jest jeszcze znana, ale już wkrótce powinna zostać ujawniona. W USA produkt kosztuje 149 dolarów.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx