sobota, 30 września

Fitbit-Apple-Watch

Najnowsze dane firmy badawczej IDC szacują, że sprzedaż zegarka firmy Apple w trzecim kwartale 2015 roku na całym świecie wyniosła 3,9 mln sztuk, co czyni go drugim najbardziej popularnym urządzeniem do noszenia na ręku za Fitbit – trackerem fitness.

Sprzedaż Fitbit wyniosła szacunkowo 4,7 mln sztuk co dało mu 22,2% udziału w rynku w trzecim kwartale, w porównaniu do 18,6% szacowanego udziału rynkowego firmy Apple. Sprzedaż Apple Watch wzrosła w stosunku do szacunków IDC z drugiego kwartału wynoszących 3,6 mln, ale zarówno Apple jak i Fitbit oddali swój udział w rynku firmie Xiaomi i innym producentom.

Chiński rywal Xiaomi pozostał na trzecim miejscu z przybliżoną sprzedażą 3,7 mln urządzeń sprzedanych w kwartale, co stanowi 17,4% udziału w rynku. Garmin i BBK zamykają pierwszą piątkę ze sprzedażami odpowiednio 900 tysięcy (4,1%) i 700 tysięcy (3,1%) sztuk. Wszyscy inni producenci stanowili łącznie udział 34,6% z ilością 7,3 mln sprzedanych urządzeń.

IDC-Q3-2015-Wearables

IDC szacuje, że sprzedaż urządzeń na rękę wyniosła w drugim kwartale na całym świecie łącznie 21 milionów sztuk, co stanowi wzrost o 197,6% w porównaniu do 7,1 mln sztuk sprzedanych w analogicznym kwartale poprzedniego roku. IDC twierdzi, że średnia cena SmartWatcha wynosi około 400 dolarów, podczas gdy podstawowe trackery fitness kosztują średnio 94 dolary. Chiny nadal są najszybciej rozwijającym się rynkiem inteligentnych zegarków, szczególnie tańszych trackerów fitness.

Apple nie ujawnia oficjalnych sprzedaży Apple Watch od momentu premiery urządzenia w kwietniu, grupując je w swoich kwartalnych raportach finansowych z iPodami, Apple TV oraz akcesoriami Beats w ramach kategorii „inne produkty”. Na zadawane pytania dotyczące sprzedaży, prezes Apple Tim Cook i inne kierownictwo niezmiennie pozostają optymistami co do bieżącej sprzedaży.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

2 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Kamil Łada
Kamil Łada
7 lat temu

Apple watch jest świetny,konkurencja z tymi swoimi podróbkami może się schować

Monika Turel
Monika Turel
Reply to  Kamil Łada
7 lat temu

dokładnie. samsung gear jest przy applu mierny

2
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx