sobota, 28 stycznia

Istnieje wiele klientów mailowych na iPhone’a, ale do tej pory żaden z nich nie był prawdziwym zamiennikiem dla aplikacji Mail wbudowanej w iPhone’a. Jednak Sparrow wprowadził w końcu zmianę. Jest pełen wspaniałych funkcjonalności, które powodują że aplikacja Apple wygląda przy nim na amatorską. A mimo rozbudowanej funkcjonalności jest bardzo prosty w obsłudze. W rzeczywistości, jest tak dobry jak Sparrow dla komputerów Mac.

Plusy:
Pierwszą rzeczą, którą można zauważyć w Sparrow jest piękny interfejs użytkownika. Wykorzystuje on trzy okienka, aby wyświetlić swoje konta, swoje foldery i skrzynki odbiorcze. Pomiędzy nimi w dowolnym momencie możemy się szybko poruszać. Przejrzyście, jasno, i  w przeciwieństwie do aplikacji Mail, bardzo prosto do przyzwyczajenia.

Można dostosować jego wygląd, poprzez określenie ile wiadomości chcesz zobaczyć w skrzynce odbiorczej, oraz ile wierszy każdej wiadomości chcesz wyświetlić w podglądzie. Jak na dobrego klienta poczty elektronicznej przystało, Sparrow obsługuje wiele kont m.in: Gmail, iCloud (MobileMe), Yahoo!, AOL i wiele innych. W programie zawarte są wszystkie podstawowe funkcje, ale jest również pełno takich, których na prożno szukać w aplikacji iPhone Mail.

Oferuje on jednolitą skrzynkę odbiorczą, która pozwala zobaczyć wszystkie wiadomości w jednym miejscu, bez konieczności przełączania się między kontami i niezwykle przydatny przełącznik, który pozwala wyświetlić tylko te e-maile, które są nieprzeczytane lub oznaczone gwiazdką. Jest to szczególnie pomocne, gdy starasz się odszukać maila na którego zapomniałeś odpowiedzieć trzy dni temu.

Większość z nas ma dziś więcej niż jedno konto e-mail, a Sparrow pozwala na ustawienie różnego podpisu dla każdego z nich. Obsługuje również avatary, zapewniając zdjęcie nadawcy każdego maila obok wiadomości. Aplikację możemy zintegrować z Facebookiem i pobrać zdjęcia znajomych z ich profilu. Jest to opcja i mozna ją wyłączyć.  To na pewno rozjaśnia nudne skrzynki mailowe.

Poruszanie się po Sparrow to prawdziwa przyjemność. Podczas czytania wiadomości e-mail, która jest częścią dłuższej rozmowy, możesz po prostu przesuwać się w górę lub w dół, aby przeczytać poprzednie wiadomości, lub dotknąć małego, okrągłego przycisku w polu Temat aby oznaczyć wiadomość jako nieprzeczytaną. Dotknij małej niebieskiej strzałki w prawym dolnym rogu, aby wyświetlić pasek narzędzi, który odkrywa przyciski, które są potrzebne do przekazania, oznaczenia gwiazdką, przeniesienia do archiwum, lub usunięcia wiadomość.

Tworząc nową wiadomość e-mail, wybierasz odbiorców, przed rozpoczęciem pisania. Sparrow automatycznie uczy się, które kontakty e-mail najczęściej wykorzystujesz i umieszcza je na górze listy. Można także wpisać nazwę kontaktu, aby wyszukać szczegóły kontaktu. Gdy dojdziesz do pisania wiadomości e-mail, możesz szybko przełączać się między kontami, wybierając konto z paska na górze. Zamiast wysyłać zdjęcia z aplikacji Zdjęcia, możesz po prostu wybrać ikonę spinacza podczas tworzenia nowej wiadomości w Sparrow, aby dodać obraz z biblioteki zdjęć lub aparatu.

Minusy:
Największym obcnym minusem aplikacji jest brak obsługi powiadomień Push. Sparrow w celu pobrania nowych wiadomości potrzebuje „ręcznego” odświeżenia. Jest to niewielka niedogodność do której można się przyzwyczaić. Autorzy programu zapowiadają, że dodadzą tą funkcjonalność do kolejnej wersji programu.

Sparrow nie obsługuje także kont POP, więc do wyboru mamy tylko protokół IMAP.

Podsumowanie:

Choć usługa Push byłaby bardzo przydatna, można wykazać odrobinę poświęcenia dla wszystkich innych funkcji, które dostajesz w Sparrow. Ręczne pobieranie wiadomości e-mail jest warte wysiłku, kiedy możemy cieszyć się takimi funkcjonalnościami jak zróżnicowane podpisy, awatary, załączniki graficzne, prosta nawigacja i inteligentne kontakty. Wg nas warto wydać na niego 2,39 EURO.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx