poniedziałek, 15 lipca

Po głośnym zakupie Instagramu przez Facebooka, wiadomości i pogłoski na temat tej aplikacji fotograficznej wciąż nie gasną. A co by się stało gdyby Instagram sprzedał samodzielny aparat do robienia i udostępniania zdjęć? Chociaż taka rzecz nigdy oczywiście się nie zdarzy, pomysł był na tyle interesujące, aby zainspirować „Socialmatic,” do stworzenia fizycznej koncepcji aparatu Instagram.

ADR Studios znane jest z wielu koncepcji firmy Apple, które prezentowaliśmy na łamach naszej strony w tym futurystycznego iPhone’a SJ oraz iWatch. Tym razem swoją koncepcję przeznaczyli tylko i wyłącznie Instagramowi.

Korpus aparatu opiera się na ikonie aplikacji Instagram z dyskiem 16GB SD, ekranem dotykowym 4:3, WiFi oraz Bluetooth. Do fotografowania używane są dwie soczewki. Jedna służy do przechwytywania głównego, a druga do nakładania filtrów 3D (Nie jesteśmy pewni, jak mogłoby to działać w rzeczywistości). Socialmatic zawiera również lampą błyskową LED, zoom optyczny oraz Polaroid – jakby wewnętrzną drukarkę. Kiedy robimy zdjęcie, należy teoretycznie mieć możliwość korzystania z kasety z papierem oraz z 4 pojemników z atramentem do drukowania.

Koncepcja idzie o krok dalej, próbując urzeczywistnić udostępnianie zdjęć online przez Instagram. Każde wydrukowane zdjęcie miałoby towarzyszący kod QR, który każdy inny właściciel aparatu Socialmatic mógłby zeskanować do śledzenia tego użytkownika na Instagramie.

Ciekawa koncepcja. Tylko czekać aż ktoś urzeczywistni ten pomysł.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx