piątek, 12 kwietnia

unspecified-1

Dom na miarę XXI wieku można prowadzić zdalnie. Z takiego założenia wyszli projektanci inteligentnych sprzętów domowych dostępnych w iSpot. Wystarczy smartfon, który zintegrowany z urządzeniami w domu pozwala (niezależnie od miejsca przebywania) sprawdzić co robią dzieci, zaparzyć kawę czy przejrzeć pogodę na kolejne dni. Dostęp do wielofunkcyjności za pośrednictwem jednego urządzenia nie jest już opowieściami science fiction, ale codzienną rzeczywistością ułatwiającą życie.

Szybkie tempo życia wymusza na producentach kreatywność w obszarze innowacji ułatwiających codzienne funkcjonowanie konsumentów – mówi Tomasz Szczepański, Dyrektor działu Sprzedaży Detalicznej iSpot Apple Premium Reseller. Nasi klienci często poszukują rozwiązań, które pomogą im zaoszczędzić czas, zabezpieczą ich dobytek czy ułatwią codzienność. Konsultanci w iSpot są od tego, by dobrać funkcjonalność do indywidualnych potrzeb. Osobiście jestem zwolennikiem zdalnego parzenia kawy, dodaje.

Rynek Internetu Rzeczy (ang. Internet of Things, IoT), łączy ze sobą urządzenia domowego użytku takie jak smartfony, komputery, maszyny do kawy, żarówki czy kamery. Sfera ta coraz prężniej rozwija się w Polsce. Obecnie wykorzystanie IoT w kategorii smart dom jest najczęściej wykorzystywane przez konsumentów. Zgodnie
z raportem „Internet Rzeczy w Polsce” aż 86% badanych wykorzystuje bezprzewodowe łącze do obsługi więcej niż jednego urządzenia. Korzystanie z inteligentnych urządzeń ma wiele korzyści: oszczędność energii (44% badanych), poczucie bezpieczeństwa (38%), lepsze zadbanie o własne zdrowie, kondycję fizyczną (20%).

Inteligentny dom

Dom na podglądzie

Wyjazd na weekend lub dłuższy urlop? Dom można mieć ciągle w zasięgu wzroku dzięki kamerze Netatmo Welcome. Wysokiej klasy obraz kamery oraz technologia rozpoznawania twarzy ułatwiają monitorowanie przez całą dobę. Gdy ktoś znajduje się w polu widzenia kamera, jego twarz jest analizowana a urządzenie wysyła na iPhone’a imię rozpoznanej osoby lub powiadomienie, że pojawił się ktoś obcy.

ispot_inteligentna-kamera_899pln

Cena: 899 PLN

Dostępne w sklepie on-line: https://ispot.pl/inteligentny-dom/netatmo-welcome-inteligentna-kamera,id-77003

Inteligentne otoczenie

Inteligentny deszczomierz

Wykonanie dokładnych pomiarów pomagające wybrać najlepszy moment do podlewania trawy ułatwia deszczomierz. Posiada łatwy do odczytania interfejs, który informuje o wynikach. Obudowa urządzenia jest odporna na UV, grad i silny wiatr a minimalistyczny design sprawia, że urządzenie jest niezwykle dyskretne.

ispot_deszczomierz_299pln

Cena: 299 PLN

Dostępne w sklepie on-line: https://ispot.pl/inteligentny-dom/netatmo-additional-rain-gauge-module-deszczomierz,id-69748

Inteligentny człowiek

Kawa parzona zdalnie

Inteligentny ekspres do kawy to urządzenie kuchni XXI wieku. Po podłączeniu go do sieci Wi-Fi można nim sterować zdalnie z dowolnego miejsca w domu. Unikalna funkcja Tryb Home zacznie parzyć świeżo zmieloną kawę po przekroczeniu progu domu.

ispot_smart-kawa_1099pln

Cena: 1 099 PLN

Dostępne w sklepie on-line: https://ispot.pl/inteligentny-dom/smarter-coffee-machine-ekspres-przelewowy-z-mlynkiem-sterowany-za,id-76127

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Rybczyk Łukasz
Rybczyk Łukasz
7 lat temu

Bardzo fajne zabawki. Najlepiej podłączyć je jeszcze do prawdziwego systemu Smart Home, takiego, który steruje całym domem. Ja polecam system Grenton – http://www.grenton.pl najbardziej otwarty i uniwersalny system na rynku. Może komunikować się z innymi produktami bezprzedowodo po wifi, z-wave, BLE, pełna dowolność.

1
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx