niedziela, 19 maja

We wrześniu Skype, obecnie część Microsoftu, opublikował nową wersję swojego klienta Mac z bezpośrednią integracją kontaktów z Facebooka, News Feed, i rozmowami tekstowymi. Skype 5.4 jest wynikiem współpracy pomiędzy Facebookiem i Skype, która rozpoczęła się na początku tego roku oferując wideorozmowy na Facebook.com opartych na technologii wideo ze Skype. Jednak w wersji Skype 5.4 nie było możliwe aby użytkownik zainicjował połączenie wideo w Skype i przekazał je do Facebook.com w przeglądarce.

W publikacji na blogu opublikowanej dziś rano, Skype ogłosił, że nowa wersja beta Skype 5.4 dla Mac dodała możliwość połączeń wideo Facebook-to-Facebook, co oznacza, że po połączeniu z Facebookiem, aplikacja Skype będzie w stanie nawiązać połączenie wideo z Mac’a do przyjaciół w trybie online znajdujących się na stronie internetowej Facebook.

„Inicjowanie połączeń Facebook-to-Facebook w Skype jest bardzo łatwe. Wszystko, co musisz zrobić, to podłączyć Skype z kontem Facebook. Następnie wybrać znajomego z Facebooka i nacisnąć przycisk połączenia wideo w Skype. Znajomy odbierze po prostu połączenie na stronie internetowej Facebook „.

W naszych testach, wersja Skype zainstalowana na komputerze nie informowała o dostępnej aktualizacji. Nową wersję 5.4 beta trzeba pobrać ręcznie. Obecna wersja ma numer 5.4.0.1217, a zainstalowana wersja Skype 5.4 Beta to 5.4.0.1771.

Oprócz możliwość Facebookowych wideorozmów , wersja 5.4 beta dla Mac przynosi płynniejsze odtwarzanie wideo, choć nie ma zmiany w interfejsie użytkownika lub innych udoskonaleń. Skype został ostro skrytykowany w ubiegłym roku z wybór projektu do wersji 5, a firma nawet ogłosiła konkurs na outsourcing niektórych stylów wiadomości zawarte w aplikacji.

Skype 5.4 beta dla Mac można pobrać tutaj.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx