poniedziałek, 17 czerwca

Serwis DisplayMate opublikował obszerny test porównawczy wyświetlaczy nowego iPada, iPada 2 oraz iPhone’a 4. Oprócz dyskusji nad ulepszeniem rozdzielczości w trzeciej generacji iPada, DisplayMate potwierdza również, że nowy ekran ma również znacznie lepsze odwzorowanie kolorów niż w modelu poprzedniej generacji.

Apple zastosował bardzo dobry wyświetlacz w iPadzie 2 i znacząco poprawił jego dwa główne słabe punkty z pierwszego modelu: ostrość i nasycenie kolorów – są one teraz naprawdę niesamowite…. Ale to nie wszystko … W nowym iPadzie jakość obrazu, odwzorowanie kolorów i skali szarości są nie tylko znacznie lepsze niż w jakimkolwiek innym tablecie czy smartphonie, ale także znacznie lepsze niż na większości telewizorów HD, laptopów czy monitorów. W rzeczywistości, po niewielkiej kalibracji, nowy iPad może kwalifikować się jako monitor studyjny.

Oprócz odwzorowania kolorów, odkryto że Nowy iPad ma mniej odblasków niż iPad 2, lecz nadal pozostaje w tym obszarze jeszcze coś do poprawy.

Serwis podsumowuje ostatecznie, że dokładność i jakość obrazu w Nowym iPadzie może znaleźć wykorzystanie w wielu nowych aplikacjach na profesjonalnym poziomie.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx