wtorek, 27 lutego

Podczas Mobile World Congress w Barcelonie Samsung zaprezentował swój najnowszy flagowy smartfon, Galaxy S9. Telefon jest wizualnie podobny do swojego poprzednika z zeszłego roku, a Samsung postawił tym razem na system kamer, którym była poświęcona niemal cała konferencja.

Nowe urządzenie z najwyższej półki z Androidem występuje w dwóch wielkościach, podążając śladami popularnego w zeszłym roku Galaxy S8. Ma szklany przód i tył, metalowe ramki, zakrzywione krawędzie, jest wodoodporny, posiada bezprzewodowe ładowanie i gniazdo słuchawkowe.

Galaxy S9 ma ekran 5,8 cala, a większy S9 + ma ekran 6,2 cala. Oba smartfony o grubości 8,5 mm mają zakrzywione ekrany, cienkie ramki, głośniki stereo i zredukowane górne i dolne paski z czujnikami w porównaniu do modeli z zeszłego roku. W tym roku S9 + będzie wyposażony w więcej pamięci RAM i pamięci wewnętrznej w porównaniu do mniejszego S9, a także będzie miał system dwóch kamer podobny do tego, który został wprowadzony w większym Note 8 firmy Samsung.

Ale to szerokokątna kamera zastosowana w obu modelach jest największą zmianą w nowym smartfonie. 12-megapikselowy aparat ma pierwszą zmienną przysłonę wprowadzoną w smartfonie, która fizycznie przełącza się pomiędzy wartością 1,5 dla fotografii o słabym świetle i przysłoną 2,4 dla fotografowania na zewnątrz.

„Szukaliśmy, jak możemy skopiować to, co ludzkie oko może zrobić automatycznie”, powiedział Maxime Guirauton, dyrektor marketingu Samsung.

Guirauton powiedział, że system podwójnej przesłony zapewnia najlepsze dwa światy, pozwalając, aby kamera wpuściła jak najwięcej światła podczas fotografowania w ciemnym otoczeniu i zapewniając małą głębię ostrości dla przyjemnych efektów często tworzonych sztucznie za pomocą oprogramowania, jednocześnie nie cierpiąc z powodu fotografii na wolnym powietrzu w dobrym świetle.

Nowy aparat ma również nową funkcję super slow motion, która umożliwia robienie filmów z niewiarygodną prędkością 960 klatek na sekundę, co powoduje, że wydarzenie trwające 0,2 sekundy zajmuje sześć sekund normalnego filmu. IPhone X rejestruje maksymalnie 240 klatek na sekundę. Aby ułatwić uchwycenie zdarzenia o długości 0,2 sekundy, S9 jest w stanie wykryć ruch we wcześniej zdefiniowanym obszarze, rejestrując w ułamku sekundy, że ruch został wykryty.

https://www.youtube.com/watch?v=5_-NKRVn7IQ

Zgodnie z wcześniejszymi przewidywaniami, Samsung podpatrzył Animoji z iPhone’a X wprowadzając własną wersję animowanych emoji AR. Wersja Samsunga nie przenosi mimiki twarzy na kreskówkowe obrazy lisów, robotów czy innych tylko mapuje mimikę na komiksową wersje twarzy użytkownika, trochę na wzór Bitmoji. W przeciwieństwie do Animoji, emoji AR będą działać w wybranej aplikacji do obsługi wiadomości.

Guirauton powiedział: „Możecie podzielić się nimi z kimkolwiek, ponieważ są gifami – nie muszą znajdować się w ekosystemie Samsunga.”

Samsung ulepszył również system rozpoznawania twarzy i tęczówki, dzięki czemu można jednocześnie używać obu systemów biometrycznych, a umieszczenie skanera linii papilarnych z tyłu – teraz pod modułem kamery, nie obok niego – poprawiło ergonomię telefonu.

Galaxy S9 i S9 + będą dostarczane z systemem Android 8 Oreo i dostępne są w trzech kolorach: czarnym, niebieskim lub fioletowym. Cena modelu mniejszego to 3 599 złotych, a większego to 3 999 złotych. Telefony trafią do sprzedaży 16 marca.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx