poniedziałek, 20 maja

Samsung ogłosił, że Galaxy Fold trafi do sprzedaży w Korei Południowej w piątek, 6 września, ponad pięć miesięcy po jego pierwotnej planowanej premierze i zaledwie kilka dni przed coroczną konferencją Apple z prezentacją iPhone’a.

Według The Verge, Galaxy Fold będzie dostępny również we Francji, Niemczech i Singapurze od 18 września. Samsung nie podał dokładnej daty dla Wielkiej Brytanii ani Stanów Zjednoczonych, ale oczekuje się, że telefon pojawi się w tych krajach w nadchodzących tygodniach. Przynajmniej początkowo, telefon będzie dostępny tylko w jednej konfiguracji, oferując 512 GB pamięci, 12 GB pamięci RAM i obsługę 5G a wszystko w luksusowej obudowie Montblanc.

Samsung trzyma oczywiście kciuki, mając nadzieję na bezproblemowe wdrożenie. Składany smartfon miał początkowe problemy w rękach testerów w kwietniu, ale został opóźniony po wielu raportach recenzentów o uszkodzeniu urządzeń po zaledwie kilku dniach użytkowania. Wielu recenzentów doświadczyło problemów podczas testowania urządzenia, w tym losowych wypukłości pojawiających się na 7,3-calowym wyświetlaczu i migających ekranach. W wielu przypadkach problemy były wystarczające, aby urządzenie o wartości 1980 dolarów było całkowicie bezużyteczne.

Niezależne dochodzenie ujawniło, że składany telefon nie był odpowiednio chroniony przed wnikaniem zanieczyszczeń między ekranem OLED a ramą obudowy. Samsung wycofał wszystkie urządzenia Fold, które były dystrybuowane do recenzentów i powiedział, że przekłada wprowadzenie do sprzedaży hybrydowego telefonu, aby przyjrzeć się problemom i je rozwiązać. Firma z Korei Południowej poinformowała w lipcu, że telefon zostanie wypuszczony do sprzedaży we wrześniu, ale nie podała daty.

Według raportu Bloomberg z tego tygodnia, Samsung już pracuje nad swoim kolejnym zginanym smartfonem. Ma pojawić się na początku przyszłego roku. Mówi się, że będzie to 6,7-calowe urządzenie typu telefon z klapką, które można złożyć w kompaktowy kwadrat.

Konferencja Apple z prezentacją nowych iPhone’ów odbędzie się 10 września, kiedy firma ma wypuścić trzy nowe iPhone’y z bardziej zaawansowanymi aparatami. Oferta obejmuje dwa modele OLED o przekątnej 5,8 i 6,5 cala oraz jeden model LCD o przekątnej 6,1 cala. Mówi się, że Apple bada technologię składania ekranu, ale nic nie sugeruje, że planuje wypuścić składany smartfon w najbliższej przyszłości.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx