poniedziałek, 15 lipca

Samsung Galaxy S5 reklama

Samsung udostępnił dziś nową reklamę swojego flagowego telefonu Galaxy S5, w której drwi z iPhone’a w którym nie ma możliwości zmiany baterii oraz wciąż borykającego się z krótkim czasem pracy baterii. Reklama przedstawia niepocieszonych użytkowników iPhone’a siedząc wzdłuż ścian, na lotnisku, podczas ładowania swoich urządzeń iOS, podczas gdy użytkownicy Galaxy S5 nie martwią się o to korzystając z trybu oszczędzania energii i korzystając z wymiennych akumulatorów w Samsungu Galaxy S5.

https://www.youtube.com/watch?v=mzMUTrTYD9s

Podczas ładowania iPhone’a użytkownik patrzy z zazdrością na użytkownika Samsung, pytając: „Czy zmienia baterię? Czy to jest nowy Samsung?” Inny użytkownik Samsunga włącza tryb oszczędzania energii w celu przedłużenie żywotności baterii, a z reklamy pada stwierdzenie „Nie przytulaj ścian”.

Zaprezentowany w lutym, 5.1-calowy Samsung Galaxy S5 jest najnowszym flagowym urządzeniem firmy wyposażonym w czujnik odcisków palców, odporną na wodę obudowę oraz czujnik tętna. Jedną z najbardziej reklamowanych funkcji urządzenia jest tryb „Ultra Power Saving Mode”, który aktywuje czarno-biały wyświetlacz z ograniczonym dostępem do aplikacji gdy bateria telefonu jest słaba.

W trybie oszczędzania energii, użytkownik ma dostęp tylko do podstawowych funkcji telefonu, takich jak wykonywanie i odbieranie połączeń, dostęp do maili i możliwość przeglądania stron internetowych. Ogranicza on łączność komórkową 3G, wyłącza LTE, a także wyłącza WiFi i Bluetooth. Według Samsunga, zapewnia to dodatkowe 24 godziny czuwania przy mniej niż 10 procentach pozostałej baterii.

Apple nie posiada podobnej funkcji oszczędzania energii w iPhone’ie, ani nie posiada też wymiennej baterii jak w Galaxy S5. Użytkownicy mają szybki dostęp do ustawień takich jak WiFi i Bluetooth, dających możliwość szybkiego ich wyłączenia. Jest także możliwość wyłączenia funkcji wpływających na żywotność baterii takich odświeżanie aplikacji w tle i usługi lokalizacyjne. iOS 8 doda również funkcję, która pozwala użytkownikom zobaczyć, które aplikacje pobierają najwięcej baterii.

Choć Samsung często włącza iPhone’y jako punkt odniesienia w promowaniu swoich smartfonów Galaxy to w tym przypadku trudno mu nie przyznać racji. Wielu użytkowników nieustannie narzeka na żywotność baterii iPhone’a, a Apple wciąż jak widać nie może sobie poradzić z tym problemem. Ja nieustannie mam nadzieję, że zbliżający się coraz bardziej iPhone 6 będzie pod tym względem lepszy.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

8 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
kormo
kormo
10 lat temu

Zapaleni Androidowcy przypominają mi „sweterkowych” linuksiarzy sprzed 15 lat. Tamci non stop kompilowali jakieś jądra, ci teraz bootują jakieś romy. I mają takie samo poczucie geekowskiej wyższości wobec użytkowników normalnych systemów dla ludzi.

Lookso
Lookso
Reply to  kormo
10 lat temu

co według ciebie znaczy „normalny system dla ludzi”?
czekam na odpowiedź….

kormo
kormo
Reply to  Lookso
10 lat temu

System, który działa po wyjęciu z pudełka.

ahahahahahahahahahahahahahahah
ahahahahahahahahahahahahahahah
Reply to  kormo
8 lat temu

a powstal jakis system ktory nie dziala po wyjeciu ? 0.o

As
As
Reply to  kormo
10 lat temu

święta racja !!! mam ip 5s a wczesniej wszystkie galaxy, i juz nie zgrzesze więcej 🙂

sredniowieczniak
sredniowieczniak
10 lat temu

święte słowa 🙂

Kamil
Kamil
10 lat temu

Mam prostą metode, dokupujesz bank pradu i w razie czego doczepiasz go do iphone. Bateria w ipone ma krótką wytrzymałośc ale to zbyt błachy powód aby go zmienić na szajsunga s5 ściągniętego z iphona kompletnie..

OLO
OLO
9 lat temu

Ja nie wiem co oni chcą od tej baterii Bo mi do użytku biznesowego (masa połączeń, internet, poczta, trochę navi) starcza zawsze na cały dzień. Druga sprawa niech ktoś zrobi test swojego szajsunga jak długo się ładuje. Bo to też istotne często. Ja ostatnio miałem okazję rozładować IP5s i Nokie Lumię na Win 8.1 włączyłem jednocześnie do ładowarek i po około pół godziny ku mojemu zdumieniu miałem 45% naładowanego IPHONE a Lumia 18%. Trzecia sprawa: wymienna bateria żaden atut bo trzeba mieć dodatkową ładowarkę biurkowa do baterii albo na przemian je ładować w telefonie a kto ma na to czas.… Czytaj więcej »

8
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx