wtorek, 16 sierpnia

Samsung Display ogłosił dziś nietłukący panel OLED do smartfonów, który jest certyfikowany przez Underwriters Laboratory (UL), oficjalną firmę testującą dla Administracji Bezpieczeństwa i Higieny Pracy amerykańskiego Departamentu Pracy.

Test UL wskazuje, że niezniszczalny wyświetlacz firmy Samsung wytrzymuje 26 upadków z wysokości 1,2 metra bez uszkodzeń i wytrzymał testy w ekstremalnych temperaturach. Samsung twierdzi, że wyświetlacz został również poddany upadkowi z 1,8 metra bez śladów uszkodzeń.

Samsung twierdzi, że opracował ten nietłukący panel do użytku na smartfonach, ale mogą one znaleźć realne zastosowanie z innymi produktami, takimi jak konsole do wyświetlania w samochodach, mobilne urządzenia wojskowe, przenośne konsole do gier i tablety.

Chociaż certyfikacja panelu przez UL nastąpiła dziś, to Samsung po raz pierwszy zaprezentował swoją technologię na DisplayWeek w maju, w postaci ekranu o przekątnej 6,2 cala, skierowanego do klientów branży motoryzacyjnej. Samsung od lat pracuje nad technologią elastycznych wyświetlaczy.

Jak zauważa Shara Tibken z CNET, zapowiedź Samsunga pojawia się zaledwie dwa tygodnie przed planowanym odsłonięciem Galaxy Note 9, więc możliwe jest, że nowy flagowy smartfon Samsunga będzie korzystał z tej nowej technologii wyświetlacza. Dzięki certyfikacji UL panel jest gotowy do użycia w produktach konsumenckich.

Firma Apple używa wyświetlaczy pochodzących od Samsunga w swoich iPhone’ach, więc można przypuszczać, że firma Cupertino może potencjalnie zastosować tę technologię w przyszłości, jeśli spełni wymagania Apple w zakresie jakości.

Źródłem wyświetlaczy OLED dla iPhone’a X jest Samsung i oczekuje się, że będzie on nadal dostawcą w przewidywalnej przyszłości, chociaż firma pracuje nad zabezpieczeniem dodatkowych dostawców wyświetlaczy w celu uwolnienia się od jednego dostawcy.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx