poniedziałek, 22 kwietnia

test zgniania Samsung Galaxy S6

W ostatni piątek, niezależny serwis gwarancyjny SquareTrade opublikował wyniki testów ciśnieniowych zginania najnowszego telefonu Samsung Galaxy S6 Edge i HTC One M9, prezentując całkiem dramatyczne wyniki po przekroczeniu przez telefony pewnych progów nacisku. Dzisiaj, Samsung odpowiedział na wyniki testów, prezentując własne pomiary i prosząc SquareTrade o przeprowadzenie nowych testów przy ich oficjalnych ustaleniach.

https://www.youtube.com/watch?v=eKburDQAolA

Samsung zwraca uwagę, że siła 110 funtów wywierana na Galaxy S6 Edge i skutkująca pęknięciem ekranu daleka jest od okoliczności zwykle występujących w świecie rzeczywistym, przy średniej sile nacisku generowanej na tylną kieszeń w okolicy 66 funtów.

Firma sama przetestowała Galaxy S6 i S6 Edge’a i okazało się, że oba telefony nie były podatne na zginanie nawet po przyłożeniu siły 79 lbs, co odpowiada wywieraniu nacisku do złamania pięciu ołówków na raz.

Samsung podkreśla, że film SquareTrade nie był do końca uczciwy, ponieważ pokazał możliwości zginania tylko z jednej, z założenia mniej odpornej strony ekranu, dlatego sam zdecydował się zrobić test pokazujący zginanie telefonu w każdą stronę.

Po drugie, choć obie strony telefonu, przednia i tylna, są narażone w normalnych warunkach użytkowania na takie same naciski, to ten test nie pokazał wytrzymałości tylnej strony. Niektóre smartfony mają różną trwałość z różnej strony. SquareTrade przetestował urządzenia tylko z przedniej strony, co może wprowadzić w błąd konsumentów co do całej trwałości całego smartfona.

Wszystkie nasze wprowadzane wyroby są rygorystycznie testowane pod kątem wysokiej jakości, zanim zostaną one dostarczone konsumentom. Badania te przeprowadzane są w różnych warunkach, takich jak upuszczenie, zginanie i łamanie. Jesteśmy pewni, że wszystkie nasze smartfony nie są podatne na zginanie w codziennym użytkowaniu.

Biorąc pod uwagę te powody, Samsung wydał oświadczenie do SquareTrade z prośbą o ponowne wykonanie testów w skrajnych warunkach, skupiając się na przedniej i tylnej stronie telefonu i opublikowanie swoich nowych wyników do publicznej wiadomości. Apple w obliczu podobnej afery w zeszłym roku, po pierwszej fali „Bendgate”, umożliwił wszystkim reporterom przeprowadzenie testów zginania w swoich laboratoriach w celu zebrania wyników testów zginania iPhone’a 6 Plus w ich obecności.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx