czwartek, 25 lipca

chip-a9-apple

Samsung będzie głównym dostawcą nadchodzących chipów A9 firmy Apple, który będzie zasilać następną generację iPhone’a, donosi południowokoreańska gazeta Maeil Business (przez agencję Reuters).Gazeta zauważa, że Samsung będzie dostarczał około 75% procesorów następnego iPhone’a, a procesory będą produkowane w fabryce firmy w Austin w Teksasie.

W zeszłym miesiącu, raport koreańskiego ET News informował, że Samsung rozpoczął pracę nad procesorem w Teksasie. Poprzednie raporty zauważały, że Samsung i Taiwan Semiconductor Manufacturing Company (TSMC) będą produkować procesory A9, choć Samsung został podobno wybrany ich głównym dostawcą. BusinessKorea poinformował w zeszłym miesiącu, że Apple oprze się w większym stopniu na Samsungu jako dostawcy komponentów dla iPhone’a 6 i Apple Watch w tym pamięci RAM, pamięci flash NAND i baterii.

Oczekuje się, że układ A9 zasili iPhone’a 6S i prawdopodobnie nowe generacje iPada Air i iPada mini. Oczekuje się również, że Apple wypuści również w pewnym momencie tego roku większego iPada Pro, chociaż urządzenie ma podobno wykorzystywać procesor A8X.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx