poniedziałek, 23 maja

W zeszłym tygodniu firma Apple zapowiedziała obniżenie ceny wymiany baterii iPhone’a po wygaśnięciu gwarancji z 79 dolarów do 29 dolarów, po fali kontrowersji dotyczących funkcji zarządzania energią starszych iPhone’ów. W notatce dla klientów Apple twierdził, że ich nowa polityka dotyczy „każdego, kto ma iPhone’a 6 lub nowszego, którego baterię należy wymienić”, ale nie określił, czy te kryteria kwalifikowalności będą uzależnione od tego, czy dany iPhone przejdzie lub nie oficjalną diagnostykę autoryzowanego serwisu.

Dziś rano, program oficjalnie wszedł do pierwszych autoryzowanych serwisów w Polsce, a informacje o preferencyjnych wymianach baterii ogłosili jako pierwsi iSpot i iDream. Ostatecznie polską cenę ustalono na 149 złotych, co jest o 200 złotych mniej niż wynosiła ona wcześniej. To dobra wiadomość.

Okazuje się również, że wymiana baterii będzie obowiązywać dla wszystkich, bez względu na to czy telefon pozytywnie czy negatywnie przejdzie pierwsze testy diagnostyczne. Z różnych źródeł mówi się także, że klienci, którzy zapłacili pełną cenę za wymianę baterii, zanim weszła w życie w sobotę 30 grudnia nowa, niższa opłata, otrzymają zwrot pieniędzy od firmy Apple po przedstawieniu faktury za usługę.

Apple może zdalnie uruchomić diagnostykę baterii telefonu – nie trzeba odwiedzać autoryzowanego serwisu Apple. Aby zainicjować proces diagnostyki/wymiany baterii, skontaktujcie się z pomocą techniczną Apple przez telefon.

W tym momencie wymiana nie powinna trwać dłużej niż 3-4 dni robocze od dostarczenia telefonu do serwisu, ale oczywiście czas ten może zacząć się wydłużać jeśli użytkownicy starszych urządzeń zaczną masowo decydować się na promocyjną wymianę baterii.

Przypominamy, że urządzenia zakwalifikowane do promocyjnej wymiany to iPhone 6/6 Plus, iPhone 6S/6S Plus, iPhone 7/7Plus oraz iPhone SE.

[AKTUALIZACJA]: Apple udostępnił na swojej stronie polską wersję listu dotycząca baterii i wydajności iPhone’a. W liście tym podano nową niższą cenę takiej promocyjnej wymiany. Nie będzie to 149 złotych a 129 złotych.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx
()
x