poniedziałek, 4 marca

W sieci pojawiły się niezbyt wyraźne zdjęcia prezentujące coś, co wygląda jak samodzielny wyświetlacz Apple w specjalnie przygotowanym środowisku testowym. Zdjęcia zostały opublikowane na chińskim blogu Weibo, a później udostępnione przez Benjamina Geskina na Twitterze.

Pierwotny post na Weibo odnosi się do zdjęć jako potencjalnego telewizora „Apple OLED TV” i twierdzi, że wyświetlacz ma „około 60 cali”, ma wąską ramkę i metalową obudowę.

Pierwsze dwa zdjęcia przedstawiają telewizor z dwóch różnych kątów, przodu i z tyłu, zamontowany na obrotowym stole testowym w środku akustycznie izolowanego pomieszczenia połączonym kablami z podłogą. Chociaż wpis Weibo zauważa dwie czarne plamki u dołu ekranu przedstawiające kamerę, to nie są one widoczne na zdjęciach.

Trzecie zdjęcie wygląda jakby zrobione z drzwi pokazanych na poprzednich zdjęciach, a czwarte poniżej pokazuje, jak wygląda jak ten sam monitor z innego kąta, połączony pomarańczowymi kablami z dużymi niezidentyfikowanymi urządzeniami testującymi.

Jest praktycznie niemal niemożliwe powiedzenie czegoś ostatecznego o zawartości zdjęć, a wiadomo natomiast, że firma Apple regularnie testuje urządzenia, z których większość nigdy nie trafia jako produkty konsumenckie.

Jeśli chodzi o plotki związane z telewizorem Apple to krążą one od lat, choć dwa lata temu Wall Street Journal potwierdził, że firma Apple zrezygnowała z planów telewizyjnych w 2014 roku. Firma miała przez ponad dziesięć lat badać możliwości wypuszczenia telewizora o ultra wysokiej rozdzielczości przed podjęciem decyzji o anulowaniu projektu, ponieważ nie mogła znaleźć niewykorzystanych funkcji, które dałyby przewagę urządzeniu na rynku telewizyjnym.

Pomijając odniesienie do wielkości „60 cali”, pozostaje możliwość, że to co widać na zdjęciu to zewnętrzny monitor firmy Apple. Apple wycofał się z pięcioletniego programu Thunderbolt Display w 2016 roku, ale firma ma plan związany z monitorem „pro”, który towarzyszyłby kolejnej generacji Maca Pro w przyszłym roku. Wyświetlacze LG 4K i 5K są już dostępne od firmy Apple w sklepie online, ale nie pasują one do powszechnej estetyki firmy Apple i są podatne na problemy.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx