poniedziałek, 27 czerwca

iPhone 6 koncepcja

Jak wielokrotnie słyszeliśmy, nowy iPhone ma zostać wydany z większym ekranem. Wielu analityków spodziewa się, że Apple wypuści dwa różne rozmiary ekranu: 4,7-cala oraz 5,5-cala, aby lepiej konkurować z flagowymi urządzeniami z systemem Android. I choć wiele słyszeliśmy o rozmiarach ekranu, to nikt jednogłośnie nie określa jego rozdzielczości. Niektórzy uważają, że zobaczymy zmianę do standardowej rozdzielczości HD (1920 × 1080), ale raport z 9to5Mac uważa inaczej.

Według źródeł strony, oczekują oni rozdzielczości 1704 x 960. Dałoby to modelowi 4.7-calowemu gęstość pikseli 416ppi, natomiast modelowi większemu, 5,5-calowemu 356ppi. Przekroczenie progu 300ppi sklasyfikowałoby oba wyświetlacze jako „Retina”. Strona uważa także, że współczynnik proporcji wyświetlacza pozostanie bez zmian w stosunku 16:9.

Liczby te mają sporo sensu. Oryginalny ekran iPhone’a firmy Apple posiadał 3,5-calowy wyświetlacz o rozdzielczości 320 × 480 pikseli. IPhone 4 podwoił tą rozdzielczość, aby stworzyć oryginalny wyświetlacz „Retina” o rozdzielczości 640 × 960. Idąc dalej tym tokiem rozumowania tzw. „bazowa rozdzielczość” dla ekranów Retina w iPhone’ach 5, 5s i 5c wynosi 568 x 320 pikseli (rzeczywista to oczywiście 1136 x 640) i to właśnie ona ma zostać zwiększona w taki sposób, jak to było w przypadku wprowadzenia ekranu Retina w iPhone 4, tyle że tym razem pionowa i pozioma liczba pikseli ma być powiększona 150%. Daje to w sumie 1704 x 960 pikseli – rozdzielczość ekranu hipotetycznego iPhone’a 6. I to właśnie o takiej rozdzielczości wspominają źródła, na które powołuje się serwis 9To5Mac.

Jeśli teraz popatrzymy teoretycznie jak iOS będzie wyglądać na większych wyświetlaczach, to zaczyna być to trochę rozczarowujące. Ikony aplikacji, menu ustawień, centrum powiadamiania i inne kluczowe elementy będą po prostu coraz większe. Tak więc, zamiast zwiększyć liczbę wierszy i kolumn, wydaje się, że utrzymany zostanie formacie 4 x 5 ikon aplikacji, a ikony staną się gigantyczne.

Oczywiście, to wszystko jest na razie są tylko spekulacjami. Tylko czas pokaże, czy te wnioskowanie było poprawne.

[contentblock id=1 img=iframe.png]

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
jarzyna2222
jarzyna2222
8 lat temu

co dziennie snujecie nastepna plotke na kazdy element nowego iphona 6 oczywiscie wyssaną z palca sugerujac sie artykulami podobnymi do tego….oczywiscie ktoras z wersji sie potwierdzi bo jest ich tyle ze inaczej byc nie moze i padnie komentarz JA WIEDZIALEM ZE TAK BEDZIE masakra schodzicie na psy Panowie..kiedys to warto bylo tu zajrzeć

1
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx