czwartek, 22 lutego

Holenderska firma Robin Telecom ogłosiła dzisiaj, że dzwonek do drzwi Robin ProLine jako pierwszy obsługuje technologię HomeKit Secure Video, umożliwiając bezpieczne nagrywanie i przechowywanie nagrań w iCloud.

Z pomocą Apple TV, HomePod lub iPada skonfigurowanego jako domowy hub, dzwonek do drzwi ProLine może inteligentnie wykryć, kiedy zostanie wykryty ruch osoby, zwierzęcia lub pojazdu i zapisać nagranie w iCloud. Po wykryciu aktywności użytkownicy natychmiast otrzymają powiadomienie push na iPhonie lub iPadzie i mogą odtwarzać klipy wideo bezpośrednio z ekranu blokady lub w aplikacji Home.

Dzięki kompleksowemu szyfrowaniu HomeKit Secure Video jest traktowane jako bezpieczniejsza opcja niż przechowywanie nagrań na serwerach zewnętrznych producentów akcesoriów. Demo funkcji z Apple Store niedawno udostępnił Zach Truskowski.

HomeKit Secure Video jest dostępny tylko dla użytkowników, którzy mają wykupione co najmniej 200 GB przestrzeni dyskowej iCloud, którego cena wynosi 11,99 zł miesięcznie. Użytkownicy z abonamentem 200 GB mogą przechowywać 10 dni nagrań z jednej kamery w iCloud bez dodatkowych kosztów, a ci z planem 2 TB mogą przechowywać 10 dni nagrań z maksymalnie pięciu kamer. Nagrania HomeKit Secure Video nie są wliczane do zużycia pamięci iCloud przez użytkownika.

Robin ProLine, którego cena w Europie wynosi 599 EUR, oferuje nagrywanie wideo 720p, kąt widzenia 130 stopni, odporność na wodę i kurz o stopniu ochrony IP53 oraz wykończenie ze szczotkowanego aluminium dostępne w kolorze szarym, srebrnym lub czarnym.

Choć ogłoszono już kilka innych dzwonków HomeKit Secure Video, Robin ProLine jest pierwszym, który obsługuje tę funkcję.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx