środa, 17 kwietnia

Od momentu pojawiania się iPhone’a 13, niektórzy, bardziej wnikliwsi użytkownicy nowego modelu zaczęli zastanawiać się gdzie została ukryta funkcja redukcji hałasu otoczenia. Teraz okazuje się, że nie została ukryta tylko decyzją Apple po prostu usunięta.

Funkcję tę można było wcześniej znaleźć w ustawieniach dostępności dźwięk/wizualne i zwykle jest ona domyślnie włączona. Jej celem było „zmniejszenie hałasu otoczenia podczas rozmów telefonicznych, gdy trzymacie słuchawkę przy uchu” i jeśli nie jesteście jedną z osób, która chce tę funkcję wyłączyć, prawdopodobnie nawet nie zauważyliście, że ona tam jest.

Bez niej rozmowy telefoniczne mogą wydawać się zamulone i przytłumione, w zależności od tego, co dzieje się wokół podczas rozmowy. Początkowo podejrzewano, że jest to po prostu błąd systemowy jednak teraz 9to5Mac informuje, że faktycznie zniknęła na dobre.

Ustawienia iPhone SE (po lewej) vs iPhone 13 Pro (po prawej)

Informacja ta pojawiła się jako następstwo rozmowy przeprowadzonej przez jednego użytkownika z  Wsparciem Apple na Twitterze. Po zapytaniu Apple powiedział mu: „Redukcja hałasu otoczenia nie jest dostępna w modelach iPhone 13, dlatego nie widzi tej opcji w Ustawieniach”. Następnie zapytał, czy „telefony z serii iPhone 13 po prostu nie obsługują redukcji szumów dla połączeń telefonicznych”, a przedstawiciel odpisał: „Zgadza się”.

Wygląda na to, że jest coś, co uniemożliwia Apple oferowanie tej funkcji w swoich najnowszych telefonach iPhone 13. Apple oferuje podobną funkcję o nazwie Izolacja Głosu, ale dotyczy to wyłącznie połączeń FaceTime. W przypadku zwykłych połączeń nie ma teraz takiej opcji.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx