piątek, 24 marca

Absolwent informatyki na Uniwersytecie Waszyngtońskim, Nathan Gitter, opublikował iPhone’a X grę Rainbrow, w całości kontrolowaną brwiami i mimiką twarzy.

Prosta gra wymaga, aby gracze używali swoich brwi, aby przesunąć twarz emoji w górę i w dół ekranu, aby zebrać gwiazdy warte jeden punkt za każdą, unikając innych przeszkód w postaci emotikon, takich jak samochody, piłki do koszykówki i kaczki.

W grze poruszamy się unosząc brwi i tym samym przesuwając się w górę, marszcząc brwi przesuwając się w dół lub robiąc neutralny wyraz twarzy pozostając nieruchomo. Zwróć uwagę, że jeśli podniesiesz brwi i będziesz je podnosił, emoji będzie nadal poruszać się do góry i vice versa, gdy pozostajemy zmarszczonym przesuwamy się wciąż w dół.

Choć w grze nie ma poziomów, to staje się ona coraz trudniejsza, gdy pojawiają się kolejne przeszkody. Celem jest po prostu uzyskanie jak najwyższego wyniku, ale gracze również rywalizować ze sobą. Gitter powiedział nam, że planuje w przyszłej aktualizacji zintegrować Apple Game Center tworząc grę wieloosobową.

Rainbrow to nowatorska koncepcja, ponieważ jest wczesnym przykładem gry wykorzystującej ARKit, framework iOS 11, który może wykrywać pozycję, topologię i ekspresję twarzy użytkownika w czasie rzeczywistym za pomocą nowego systemu kamery TrueDepth w telefonie iPhone X. Gitter twierdzi, że istnieje duży potencjał na przyszłość dla aplikacji opartych na mimice twarzy. Poinformował o kolejnej grze kontrolowanej twarzą, która została wydana wcześniej w tym tygodniu, Nose Zone, która nakazuje graczom niszczenie celów, wskazując je nosem.

Rainbrow jest do ściągnięcia za darmo w App Store na iPhone X. Gitter powiedział nam, że może dodać opcjonalne zakupy w aplikacji, aby odblokować nowe postacie emoji w przyszłości, ale nie planuje wprowadzania reklam do gry.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx