sobota, 19 września

Przyszłe gadżety firmy Apple mogą być montowane za pomocą maszyn, gdyż największy partner produkcyjny Apple, firma Foxconn, zaczyna zastępować swoich pracowników robotami. Krok ten ma poprawić efektywność w chińskich zakładach Foxconn oraz obniżyć rosnące wciąż koszty pracy.

Foxconn, który jest największym pracodawcą w chińskim sektorze prywatnym zatrudniającym ponad 1,2 miliona pracowników, ogłosił w zeszłym roku, że planuje zastąpić milion ludzi robotami i to już w ciągu najbliższych trzech lat. Obecnie proces ten rozpoczął od początkowej partii 10 000 maszyn, które są nazwane „Foxbots.”

Według serwisu CNET, kolejne 20 000 robotów ma zostać wdrożone do końca tego roku. Każdy z nich kosztuje od 20 000 do 25 000 dolarów, co stanowi wydatek około trzykrotnej pensji przeciętnego pracownika Foxconn. Choć początkowy koszt Foxbots może być znaczny, to na pewno pozwoli zaoszczędzić pieniądze w przyszłości.

Foxconn został poddany kontroli pod kątem traktowania swoich pracowników kilkakrotnie w ciągu roku. Kontrole wykazały zatrudnianie nieletnich, niskie płace, nielegalne nadgodziny i co najgorsze, samobójstwa wśród pracowników. To staje się poważnym problemem w całej fabryce.

Apple rozpoczął aktywniejszą współpracę z firmą od początku tego roku, w celu poprawy warunków pracy w swoich fabrykach. Firma z Cupertino szukała również pomocy w chińskiej Fair Labor Association, która przeprowadziła kontrolę, aby wybrać obszary, które należy poprawić w Foxconn.

[contentblock id=1 img=gcb.png]

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Rafał Wasil
Rafał Wasil
7 lat temu

20 000 do 25 000 dolarów, co stanowi wydatek około trzykrotnej pensji przeciętnego to ile oni tgam q2 zarabiaja

1
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx
()
x