czwartek, 29 września

Od czasu pojawienia się pierwszego iPada na początku 2010 roku, posiada on pojedyncze złącze dokowania umieszczone w trybie portretowym. Ale plotki głoszą, że tuż przed wprowadzeniem, urządzenie miało posiadać też drugie złącze dokowania zaprojektowane dla orientacji poziomej, a wnioski patentowe złożone w projekcie iPada także pokazywały dwa złącza stacji dokującej.

Mówiło się o tym, że Apple pierwotnie zaplanował użycie podwójnego złącza stacji dokującej, ale pomysł ten był dość kontrowersyjny na rzecz prostoty tylko z jednym portem. Dalsze dowody pracy Apple nad podwójną konstrukcją złącza dokującego, pojawiły się na nowej aukcji eBay oferującej prototyp 16 GB, oryginalnego iPada, który zawiera dwa złącza stacji dokującej, po jednym w orientacji pionowej i poziomej.

Prototyp iPada jest w stanie prawie funkcjonalnym, choć wydaje się, że wymaga drobnej naprawy. Choć możliwe jest, że drugie złącze stacji dokującej można podrobić z odpowiednimi narzędziami i częściami zamiennymi, obszerna dokumentacja na aukcji w formie szczegółowych zdjęć wydaje się być zgodna z urządzeniem będącym prawdziwym prototypem Apple. Kilka komponentów posiada numery katalogowe i daty autorskie z czasu przed oryginalnym, pierwszym iPadem. Dodatkowo urządzenie działa na oprogramowaniu diagnostycznym firmy Apple.

Urządzenie nie zawiera nazwy „iPad” nadrukowanej na obudowie. Zamiast tego ma numer identyfikacyjny prototypu w wielu miejscach na tylnej i przedniej obudowie. Obecna cena urządzenia na aukcji to 4800 dolarów, a aukcja kończy się za niecałe 12 godzin.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx