piątek, 1 marca

Teraz w programie e-pity swoją deklarację podatkową za 2011 rok wypełnią także użytkownicy komputerów z systemem Mac OS X. Program umożliwia wypełnienie wszystkich najpopularniejszych PIT-ów przez osoby fizyczne lub prowadzące działalność gospodarczą. Jego użytkownicy bezpiecznie prześlą PIT-a do systemu e-deklaracje.gov.pl.

Deklaracje podatkowe w programie e-pity można rozliczyć za pomocą przyjaznego kreatora lub w formie aktywnych deklaracji. Automatyczny weryfikator czuwa nad poprawnością wyliczeń i w przypadku rozliczania kosztów, darowizn lub ulg pilnuje limitów i sumuje kwoty. W programie można rozliczyć deklaracje: PIT-37, PIT-36, PIT-36L, PIT-38, PIT-4r, PIT-11, PIT-28, PIT-39, PIT-40, PIT/B, D, 2K, O, Z, ZG, PIT-28/A, PIT-28/B, NIP-1 oraz ZAP-3 (dawniej NIP-3).

Zaletą programu jest wbudowana aktualna baza urzędów skarbowych, gmin i powiatów. Program umożliwia bezpieczną wysyłkę wszystkich PIT-ów rocznych, które nie wymagają podpisu elektronicznego (w tym PIT-37, PIT-36 i PIT-36L) do systemu e-deklaracje.gov.pl. Urzędowe Potwierdzenie Odbioru (UPO)  przychodzi na adres e-mail. Wszystkie dane zostają wyłącznie na komputerze podatnika i nie są wysyłane na
zewnętrzne serwery.

Użytkownicy indywidualni mogą wypełnić deklaracje bez limitu podatników i ilości wypełnionych PIT-ów. Aplikacja e-pity jest darmowa pod warunkiem przekazania 1% podatku dowolnej organizacji pożytku publicznego. Co ważne program – w odróżnieniu od innych dostępnych na rynku – nie ogranicza wyboru OPP.

Program e-pity pozwala także pracodawcom na wypełnienie deklaracji PIT-11. Do trzech pracowników można to zrobić za darmo. Wersja programu dla użytkowników Mac OS X i Linux posiada wszystkie funkcjonalności programu wersji na Windows, z wyjątkiem wysyłania elektronicznie PIT-11, PIT-40, PIT-8C i PIT-4R, które wymagają kwalifikowanego e-podpisu. Aplikacja nie wymaga instalowania dodatkowych programów ani wtyczek.

Program e-pity w wersji dla Mac OS X można pobrać pod adresem: https://www.e-pity.pl/pobierz_darmowy_program/. Tutaj też znajduje się wideo prezentujące jak wypełnić najpopularniejszą w Polsce deklarację PIT-37 i przesłać ją elektronicznie do systemu e-deklaracje.gov.pl.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx