wtorek, 18 czerwca

Projektant Marc Newson dołączył do firmy Apple pod kierownictwo głównego projektanta Johny’ego Ive donosi Vanity Fair. Newson jest znanym projektantem przemysłowym, który stworzył szereg elementów dla luksusowych firm, a jego prace zostały pokazane nawet w Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Nowym Jorku.

Newson stworzył niemalże wszystko, od mebli do okularów. On sam został opisany przez Vanity Fair jako osoba z „miłością do koloru i zmysłowych krzywych”, a jego prace jako „futurystyczne i mgliste”

Newson jest długoletnim przyjacielem Jonyego Ive i mieli już okazję współpracować w przeszłości. W zeszłym roku, Ive i Newson połączyli siły, aby stworzyć gamę produktów na aukcję wspierającą fundację Product (RED), w tym aluminiowe biurko, aparat Leica, oraz zestaw złotych słuchawek EarPods.

„Marc jest bez wątpienia jednym z najbardziej wpływowych projektantów tego pokolenia” powiedział Ive w oświadczeniu dla VF Daily. „On jest niezwykle utalentowany. Jesteśmy szczególnie podekscytowani tym, że sformalizowaliśmy naszą współpracę, gdyż lubimy razem dużo pracować i odkryliśmy, że nasze partnerstwo jest skuteczne.”

Według raportu, Newson będzie nadal przebywać w Wielkiej Brytanii, ale częściej ma podróżować do siedziby firmy w Cupertino. Mówi się również, że Newson już współpracował przy niektórych projektach dla Apple w tym roku, przed rozpoczęciem oficjalnej pracy w firmie.

W wywiadzie udzielonym w zeszłym roku, Ive skomentował współpracę z Newsonem, zauważając, że obaj są „fanatykami”, jeśli chodzi o zwracanie uwagi na szczegóły. W tym samym wywiadzie Newson powiedział, że zarówno on, jak i Ive są perfekcjonistami. „Okazuje się, że bardzo niewiele osób ma ten poziom doskonałości jaki my mamy. To jest bardzo chore. To neurotyczne.”

Chociaż Newson będzie działać pod Ive, nie jest jasne, jakie konkretne projekty weźmie na siebie. Zapytany, czy pracuje nad iWatch, odmówił komentarza.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx