poniedziałek, 28 listopada

iMessage

Ciekawe kto z Was doświadczył problemu z otrzymywaniem wiadomości tekstowych po zmianie iPhone’a na inne urządzenie. Istnieje on od dawna, a Apple rzekomo jest świadomy problemu, choć nie jest w stanie zapewnić poprawki twierdzi były redaktor naczelny Lifehacker Adam Pash, którego iPhone został dotknięty tym problemem z dostarczaniem.

Dla nie znających zagadnienia opowiemy bardziej szczegółowo. Otóż po zmianie iPhone’a na inne urządzenie, niektórzy użytkownicy doświadczają problemu nie otrzymywania SMSów od innych użytkowników iPhone’ów, którzy do tej pory wysyłali wiadomości iMessage. Otóż iPhone wysyłając iMessage nie zawsze jest w stanie rozpoznać, że odbiorcą nie jest już drugi iPhone. Wysyła wiadomość która ginie w nieaktywnym telefonie i nie jest zamieniana na tradycyjną wiadomości tekstowej do aktywnego telefonu. W rezultacie odbiorca nie otrzymuje wiadomości tekstowej, tworząc frustrujące sytuację dla obu stron biorących udział w rozmowie SMSowej.

Pash udał się do centrum obsługi klienta firmy Apple, po tym jak przestał otrzymywać wiadomości od przyjaciół posiadających iPhone’a, od kiedy przeniósł się na telefon z Androidem. Personel wsparcia potwierdził, że jest ” to problem dotykający wielu osób” i dodał, że zespół inżynierów pracuje nad tym, ale „najwyraźniej nie mają pomysłu jak to naprawić.”

Ten problem z iMessage odnotowano już w 2011 roku, wkrótce po tym jak ten komunikator internetowy zadebiutował jako flagowa funkcja iOS 5. Właściciele iPhone’ów powinni wyłączyć funkcję iMessages zanim dezaktywują swój telefon i usuną urządzenie z systemów Apple umożliwiając aby wiadomości były odpowiednio przekazywane do nowego telefonu jako zwykłe wiadomości tekstowe. Ten krok zapobiegawczy działa podobno u niektórych, ale nie wszystkich właścicieli iPhone’ów, którzy przeszli na inną platformę smartfonów.

[contentblock id=1 img=iframe.png]

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx