wtorek, 27 lutego

Według raportu podanego przez Reuters dziś rano, pozew Samsunga przeciwko Apple w Korei Południowej został odrzucony. Samsung próbował zakazać sprzedaży niektórych urządzeń z Cupertino ze względu na naruszenie praw patentowych. Jednak i ta kwestia także została odrzucona. Koreańska firma upierała się przy twierdzeniu, że Apple naruszył ich trzy patenty związane ze sposobem wyświetlania wiadomości tekstowych sms.

Sędzia Sądu Rejonowego w Seulu orzekł, że produkty Apple, takie jak iPhone 4S, iPhone 5 i iPad 2 nie naruszyły patentów Samsunga na metodę wyświetlania krótkich wiadomości i wiadomości grupowych.

Sąd sprzeciwił się wobec zakazu sprzedaży produktów Apple i odrzucił roszczenia firmy Samsung w wysokości 100 milionów wonów (95 tysięcy dolarów) jako odszkodowanie.

„Cieszymy się, że koreański sąd dołączył do innych na całym świecie, stawiających na prawdziwe innowacje i odrzucając absurdalne roszczenia firmy Samsung”, powiedział rzecznik firmy Apple w Korei Steve Park.

Chociaż największa sprawa sądowa między dwoma firmami tocząca się w Stanach Zjednoczonych jest już prawie zakończona, po decyzji o przyznaniu Apple w sumie około 900 milionów dolarów odszkodowania, to nadal istnieją mniejsze sprawy toczące się na całym świecie między tymi dwoma firmami.

[contentblock id=1 img=gcb.png]

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx