czwartek, 18 sierpnia

Pracownik Apple, który pracuje w kampusie Apple w Culver City, gdzie znajduje się siedziba Apple TV+ i Apple Music, uzyskał pozytywny wynik na obecność koronawirusa, informuje Billboard.

Pracownicy biura Culver City zostali powiadomieni o infekcji w sobotę, ale na dzień dzisiejszy kampus pozostaje otwarty.

Apple poprosił wszystkich swoich pracowników, którym pozwalają na to stanowiska o pracę z domu, aby ograniczyć rozprzestrzenianie się koronawirusa, ale niektórzy pracownicy nie są w stanie pracować zdalnie.

Niedawny raport sugeruje, że wytyczne Apple dotyczące tajemnicy firmy utrudniają niektórym twórcom oprogramowania pracującym nad wrażliwymi produktami przyniesienie pracy do domu, ponieważ nie mają oni dostępu do ważnych systemów wewnętrznych poza kampusem Apple.

Doprowadziło to do tego, że wielu inżynierów kontynuowało pracę w kampusach Apple i prawdopodobnie są inni pracownicy w podobnych sytuacjach w innych kampusach i biurach Apple na całym świecie, takich jak lokalizacja w Culver City.

Culver City znane jest jako siedziba główna produkcji filmowej i telewizyjnej, a w okolicy znajduje się wiele dużych studiów filmowych. Zespół Apple ds. treści wideo pracuje poza biurami w Culver City, podobnie jak zespół Apple Music.

Dzisiejsze wiadomości sugerują również, że dyrektor generalny Apple Tim Cook i szef iTunes Eddy Cue mogli być narażeni na koronawirusa, ponieważ dyrektor generalny Universal Music Group Lucian Grainge został hospitalizowany po zachorowaniu na infekcję. Cook i Cue uczestniczyli w przyjęciu urodzinowym dla Grainge w dniu 29 lutego, ale nie jest jasne, czy Grainge miał już wtedy koronawirusa.

Ponieważ ekspozycja wirusa trwa średnio od dwóch do 14 dni, Cook i Cue są prawdopodobnie bezpieczni, jeśli w tym momencie nie pojawiają się żadne objawy, chociaż istnieją doniesienia o kilku odległych czasach inkubacji przekraczających dwa tygodnie.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx