piątek, 24 marca

Pomnik Steve’a Jobsa został usunięty z Sankt Petersburga w następstwie publicznego oświadczania Tima Cooka o swojej orientacji seksualnej. 

Choć wymowne wyznanie Cook’a w dużej mierze zostało przyjęte dość naturalnie, to w Rosji, która ostatnio ma bardzo negatywny stosunek do gejów nie zostało przyjęte pozytywnie. Vitaly Milonov, jeden z rosyjskich polityków znany ze swego negatywnego stosunku do gejów bardzo niepochlebnie wypowiedział się w mediach o Timie Cooku, a rząd uznał, że figura Jobsa powinna zostać usunięta.

Publiczne odsłonięcie pomnika Steve'a Jobs'a

Publiczne odsłonięcie pomnika Steve’a Jobs’a

Pomnik Steve’a Jobsa został wzniesiony po jego śmierci. Posiada interaktywny ekran ze zdjęciami, filmami i tekstami o współzałożycielu firmy Apple. Pomnik został postawiony na terenie uniwersytetu IT w styczniu 2013 roku i ufundowany został przez rosyjską spółkę o nazwie Western European Financial Union. Pomnik został zaprojektowany przez lokalnego rzeźbiarza Gleba Tarasowa i został nazwany “Sunny QR Code.”

Według szefa Western European Financial Union – cytowanego w rosyjskiej stacji radiowej Biznes-FM – usunięcie rzeźby było zgodne z prawem zakazującym rozpowszechniania „propagandy nietradycyjnych stosunków seksualnych” wśród nieletnich.

Apple jest bardzo popularny wśród rosyjskich polityków, w tym premiera Dmitrija Miedwiediewa, ale posiada tylko 8% rynku smartfonów w kraju w dużej mierze ze względu na wysokie koszty iPhone’a.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Prawa
Prawa
8 lat temu

Prawidłowo!

1
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx