wtorek, 16 sierpnia

Aplikacja Lokalizator firmy Apple została wykorzystana przez policję do śledzenia dwóch poszukiwanych mężczyzn podczas pościgu samochodowego w Melbourne w Australii poinformował Sydney Morning Herald.

Według raportu dwóch mężczyzn śledzono z powietrza helikopterem po kradzieży iPada we wcześniejszym rabunku domu. Kierowca Vaatoa Chang (29 lat) i pasażer Jonas Montealegre (36 lat) nosili ze sobą skradzionego iPada, zmieniając jednocześnie kradzione samochody i próbując uniknąć schwytania.

W początkowej fazie pościgu dwóch zbiegów śledzono podążając za skradzionym samochodem, ale kiedy wezwano helikopter policyjny, rabusie zamienili samochody, a wtedy policjanci zaczęli śledzić ich za pomocą iPada.

Początkowo, to ofiara kradzieży korzystając z aplikacji Lokalizator namierzała swojego skradzionego iPada podążając za skradzionym Mitsubishi Tritanem, jednak policja ostatecznie przejęła pościg i kontynuowała śledzenie przy użyciu tej samej metody.

Policja śledziła zbiegów przez dwie godziny na przedmieściach Melbourne za pomocą aplikacji Lokalizator‌, do czasu aż dwaj mężczyźni zginęli w wyniku zderzenia z ciężarówką z prędkością 100 km/h przejeżdżając na czerwonym świetle.

Aplikacja Lokalizator jest zwykle używana do lokalizowania urządzeń Apple, gdy zgubiłeś je w domu lub biurze, ale raport Sydney Morning Herald jest uderzającym przykładem tego, jak policja może korzystać z aplikacji w czasie rzeczywistym w celu śledzenia podejrzanych w przypadku kradzieży.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx