wtorek, 7 lutego

Pokemon Go w Polsce

Najpopularniejsza ostatnio gra w rozszerzonej rzeczywistości Pokemon Go ustanowił nowy rekord App Store w ciągu pierwszego tygodnia dostępności, osiągając największą ilość pobrań jaką kiedykolwiek zanotowano w historii aplikacji App Store. Apple podał te statystyki serwisowi iMore.

Pokemon Go został wydany początkowo zaledwie w Australii, Nowej Zelandii i Stanach Zjednoczonych w dniu 5 lipca, trafiając w ciągu kolejnych dwóch tygodni do innych krajów na całym świecie w tym do Polski. Pokemon Go jest obecnie dostępny w 30 krajach na całym świecie.

Pomimo problemów z serwerami i błędów w grze, które mają jeszcze zostać rozwiązane, Pokémon Go stał się hitem, kusząc graczy do wyjścia na zewnątrz i badania swoich okolic w poszukiwaniu Pokémonów. W ubiegłym tygodniu, Pokémon Go zyskał już około 7,5 miliona pobrań w samych tylko Stanach Zjednoczonych, zarabiając ponad 1,6 miliona dolarów każdego dnia. Po dwóch tygodniach liczba codziennych aktywnych użytkowników wzrosła do 21 milionów.

Po tak szybkim sukcesie Pokemon Go, akcje Nintendo skoczyły o ponad 25 procent, a firmy i restauracje w pobliżu PokeStopów, gdzie gracze mogą zbierać przedmioty i znajdować Pokemony, zgłosiły znaczące zwiększenie ruchu pieszego.

W ciągu następnego roku, Apple może liczyć na wzrost przychodów o 3 miliardy dolarów z gry Pokemon Go, ponieważ otrzyma 30 procent od wszystkich zakupów w aplikacji.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx