piątek, 12 lipca

Rozwój technologii i coraz większa ilość urządzeń elektronicznych powoduje, że jesteśmy otoczeni różnymi urządzeniami, które wymają ładowania. Wystarczy że jesteśmy posiadaczami iPhone’a i Apple Watch i już co wieczór potrzebujemy podłączyć oba do ładowania. A co jeśli nie mamy gdzieś obok wystarczającej ilości gniazdek elektrycznych? Rozkładamy je po całym domu wykorzystując do ładowania każde wolne.

Rozwiązaniem na to są ładowarki z kilkoma portami USB umożliwiające jednoczesne ładowanie kilku urządzeń z jednego gniazdka elektrycznego. Dzięki uprzejmości firmy Telco Accesories otrzymaliśmy do testów jedno z takich urządzeń firmy Xtorm.

Adapter Xtorm to produkt stworzony czysto z myślą o urządzeniach Apple, choć oczywiście będzie ładował również inne urządzenia, do ładowania których wykorzystujemy kabel USB. Ładowarka dostarczana jest w ładnym pudełku, a w zestawie dostajemy jednocześnie 1 metrowy kabel Lightninig do ładowania urządzeń iOS.

Adapter, jak wspomniałem wcześniej, jest przeznaczony dla urządzeń Apple i otrzymał oficjalny certyfikat MFi (Made for iPhone). Nie musimy się zatem obawiać czy uszkodzi on nasze urządzenie, albo czy nie będzie ładował, jak to bywa z niektórymi niecertyfikowanymi dodatkami. Posiada on dwa porty USB nazwane nawet „iPhone” i „iPad” sugerując, jakie urządzenia w jaki port powinniśmy podpiąć.

Ja korzystam od tygodnia z adaptera do ładowania iPhone’a i Apple Watch ponieważ na szafce nocnej do tej pory brakowało mi gniazdek dla obu urządzeń. Adapter działa bez zarzutu. Nad ranem oba urządzenia mam naładowane i gotowe do całodziennej pracy. Dołączony kabel mogłem sobie spokojnie zabrać do samochodu, mając w ten sposób pewność, że w razie potrzeby będą mógł wracając z pracy podładować sobie telefon w drodze.

Adapter ładnie wpisuje się w wygląd oryginalnych akcesoriów Apple. Jest biały, z niewielkim logiem producenta. Jest niewielkiej wielkości, porównywalnej z adapterem do ładowania iPada zatem nie zablokuje nam dostępu do drugiego gniazdka elektrycznego obok jeśli takie posiadacie. Dla mnie adapter okazał się zbawienny.

Firma Xtorm, choć nie jest jeszcze dobrze znana w Polsce, wchodzi powoli na nasz rynek. W swojej ofercie będą posiadać różne akcesoria do urządzeń Apple specjalizując się w akcesoriach do ładowania. Już wkrótce zaprezentuję Wam kolejne z nich. Akcesoria Xtorm zaczynają być dostępne w ofercie sklepów Media Markt oraz mniejszych sklepów internetowych.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx