wtorek, 26 września

CarPlay Pioneer

Dziś Pioneer stała się pierwszą firmą, która oficjalnie oferuje wsparcie funkcji Apple CarPlay w urządzeniach firm trzecich, prezentując linię pięciu swoich odbiorników multimedialnych serii 2014-NEX.

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, CarPlay jest dostępny za pośrednictwem aktualizacji oprogramowania w modelach AVIC–8000NEX, AVIC–7000NEX, AVIC–6000NEX, AVIC–5000NEX i AVH–4000NEX. CarPlay jest również kompatybilny z nowym modelem Pioneera AppRadio 4.

Na trwających w Paryżu Paris Motor Show, Pioneer przedstawił świeżo oddany model AppRadio 4 i działającą na nim funkcję CarPlay. Urządzenie w sugerowanej cenie około 600 dolarów pozycjonowane jest jako najniższy koszt systemu CarPlay od Pioneera i dostarczane będzie z wbudowanym wsparciem dla CarPlay i Siri Eyes dającym swobodne wsparcie bez użycia rąk zarówno dla nawigacji, wiadomości jak i wielu innych funkcji.

Wprowadzona w marcu funkcja CarPlay wykorzystuje wbudowany w desce rozdzielczej wyświetlacz samochodu do zaoferowania głośnomówiącego działania iPhone’a. Z CarPlay, kierowca jest w stanie wykonywać zadania takie jak nawigowanie, wykonywanie połączeń i wysyłania wiadomości za pośrednictwem sterowania głosowego Siri.
Wsparcie CarPlay w niedalekiej przyszłości planują także wdrożyć inne firmy sprzedające rozwiązania car-audio takie jak Alpine i Clarion. Oczekuje się, że pierwsze fabrycznie dodane do samochodów CarPlay pojawi się jeszcze w 2014 roku, gdyż Apple współpracuje z szeroką gamą producentów w tym Mercedes-Benz, Volvo, BMW, Ford, Hyundai, GM, Honda, Mazda, Audi i więcej.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx