niedziela, 14 lipca

Nowe MacBooki Pro dopiero co trafiły do sprzedaży, ale ze względu na szybki czas wysyłki przez Apple niektórzy klienci już mają je w posiadaniu. 

Laptop Mag był w stanie zdobyć jeden z nowych, 13-calowych modeli MacBooka Pro i wykonać pewne testy porównawcze, aby dać nam wyobrażenie o tym, jak mierzy się on z konkurencyjnymi komputerami. Według Laptop Mag, nowy, 13-calowy MacBook Pro to „najszybszy system w swojej klasie”.

Testy witryny zostały przeprowadzone na 13-calowym MacBooku Pro z Touchbarem, wyposażonym w czterordzeniowy procesor Core i7 2,7 GHz, 16 GB pamięci RAM, Intel Iris Plus 655 i dysk SSD 512 GB.

Test kopiowania plików na dysku SSD w nowym MacBooku Pro, który według Apple obsługuje sekwencyjne prędkości odczytu do 3,2 GB/s i sekwencyjną prędkość zapisu do 2,2GB/s, sprawił, że Laptop Mag określił SSD w MacBooku Pro jako „najszybszy w historii” zastosowany w laptopie. Dyski SSD o wyższej pojemności mogą osiągać jeszcze większe prędkości w testach prędkości dysku. Przeprowadzono również test szybkości dysku BlackMagic, uzyskując średnią prędkość zapisu 2,682 MB/s.

Musiałem zrobić podwójny test, gdy zobaczyłem, jak szybko nowy 13-calowy MacBook Pro skopiował dane o wielkości 4,9 GB. Zajęło to 2 sekundy, co daje prędkość 2 519 megabajtów na sekundę. To jest szalone.

Przeprowadziliśmy również test BlackMagic Disk Speed dla macOS, a system zwrócił średnią prędkość zapisu 2,682 MB/s.

Aby być uczciwym, stosunkowo nowy system plików APFS firmy Apple został zaprojektowany w celu przyspieszenia kopiowania plików z wykorzystaniem technologii, którą Apple nazwał Instant Cloning. Ale wygrana jest wygraną.

W testach Geekbench 4 CPU 13-calowy MacBook Pro uzyskał wynik 18 055 na teście wielordzeniowym, przewyższając 13-calowe maszyny firm takich jak Dell, HP, Asus i Microsoft. Ten wynik pokonuje wszystkie modele MacBooka Pro z 2017 roku i jest szybszy niż niektóre konfiguracje iMaca. 15-calowe modele MacBooka Pro z sześciordzeniowymi układami Intel 8 generacji pokażą jeszcze więcej imponujących prędkości.

Komputer MacBook Pro potrzebował 16:57 minut, aby transkodować klip wideo 4K do jakości 1080p z użyciem Handbrake, czyli szybciej niż większość konkurencyjnych maszyn i dwie i pół minuty szybciej niż 13-calowy MacBook Pro z 2017 roku. Nie wygrał on w Excelowej funkcji „wyszukaj pionowo” która dopasowała 65 000 nazw do odpowiadających adresów po 1 minucie i 16 sekundach, ale był konkurencyjny w stosunku do Dell XPS 13 i Asus Zenbook, jednocześnie pokonując Surface Book 2 i Huawei MateBook X Pro.

Jednym z obszarów, w którym MacBook Pro nie był w stanie mierzyć się z innymi maszynami o podobnej specyfikacji była wydajność GPU. 13-calowy MacBook Pro 2018 wykorzystuje procesor Intel Iris Plus Graphics 655 z 128 MB wbudowanej pamięci DRAM i nie mógł konkurować w teście grafiki Dirt 3, uzyskując jedynie 38,8 klatek na sekundę. Wszystkie testowane komputery z systemem Windows zapewniały znacznie lepszą wydajność.

Apple nawiązał współpracę z Blackmagic, oferując Blackmagic eGPU do gier i intensywnych zadań twórczych, ale urządzenie kosztuje równowartość 700 dolarów. Oferuje jednak superszybką wydajność dzięki wbudowanemu procesorowi graficznemu Radeon Pro 580.

Dodatkowe testy porównawcze i szczegóły dotyczące poszczególnych modeli MacBooków Pro 2018 pojawią się w ciągu kilku następnych dni, gdy zamówienia internetowe zaczną spływać do klientów, a sklepy detaliczne rozpoczną ich sprzedaż.

Nowe modele 2018 można kupić w sklepie internetowym Apple. Ceny 13-calowego urządzenia zaczynają się od 8999 złotych, a ceny modeli 15-calowych zaczynają się od 11999 złotych.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx