niedziela, 19 września

Zobaczcie tę piękną koncepcję iPhone’a X stworzoną przez Gabor Balogh, który wyobraża sobie ekran z wirtualnymi przyciskami zasilanymi Siri AR.

Najnowsze plotki sugerują, że kolejna generacja iPhone’a będzie miała ekran 5,8 cala, ale tylko 5,15-cali będą rzeczywistym obszarem wyświetlania. Pozostała przestrzeń jest zarezerwowana dla „obszaru funkcyjnego”. Balogh uważa, że do inteligentnego wyboru przycisków funkcyjnych dla tego obszaru może być używana Siri.

Siri będzie teraz nie tylko cię słuchać, ale także widzieć świat. Będzie rozpoznawać obiekty, wiedzieć, gdzie jesteś, co aktualnie robisz i co prawdopodobnie potrzebujesz w tym momencie. Czy widzisz ikony aplikacji obok przycisku Home? One są właśnie inteligentnie dobrane przez Siri, która decyduje co może Ci się przydać w danej sytuacji. Odkąd istnieje Sirkit, wydaje się logiczne, aby zrobić to samo również z AR. Przestrzeń wokół przycisku Home jest idealnym miejscem do zaprezentowania funkcji rozszerzonej rzeczywistości, którą możemy nazwać widgetami AR.

Balogh wizualizuje Siri z rozszerzoną rzeczywistością. Kiedy urządzenie jest podniesione, w tle byłoby w pół widoczne otoczenie a naciskając cyfrowy przycisk Home w pełni odsłaniał by się widok Siri AR. Tutaj informacje mogą się nakładać na to otoczenie przechwytywane przez tylną kamerę.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx
()
x