czwartek, 20 stycznia

Szef marketingu Apple, Phil Schiller, rozmawiał dziś z Rogerem Chengiem z CNET o nowym 16-calowym MacBooku Pro, zastanawiając się nad nową klawiaturą Magic Keyboard, Touch Barem i wieloma innymi aspektami tego notebooka.

Zapytany o przeprojektowaną klawiaturę z mechanizmem nożycowym w 16-calowym MacBooku Pro, Schiller potwierdził, że klawiatury motylkowe w najnowszych modelach MacBooka Pro zbierały „mieszane opinie” częściowo z powodu „niektórych problemów z jakością”, które mogły być „lepkie”, powtarzać znaki lub nie reagować w spójny sposób.

Schiller stwierdził, że Apple dokładnie przeanalizował opinie klientów i uznał, że wielu profesjonalnych użytkowników chciało, aby MacBook Pro miał podobną klawiaturę jak samodzielna klawiatura Magic Keyboard dla iMaca:

Jak wiecie, wiele lat temu wystartowaliśmy z nową technologią klawiatury z tą klawiaturą motylkową i zaczęliśmy ją od MacBooka. Miała kilka rzeczy, które robiła naprawdę dobrze, na przykład stworzyła znacznie bardziej stabilną platformę klawiszy. Pod twoim palcem była bardziej stanowcza i płaska – niektórzy naprawdę to lubią, ale inni nie byli z tego zadowoleni. Mieliśmy mieszane reakcje. Mieliśmy problemy z jakością, nad którą musieliśmy pracować. Przez lata doskonaliliśmy ten projekt klawiatury, teraz jesteśmy w jej trzeciej generacji, a wiele osób jest z niej znacznie bardziej zadowolonych po tym gdy ją ulepszyliśmy.

Gdy zaczęliśmy badać, czego najbardziej chcieli profesjonalni użytkownicy, często powtarzali: „Chcę coś takiego jak Magic Keyboard, uwielbiam tę klawiaturę”.

Innym powszechnym żądaniem wśród profesjonalistów było przywrócenie fizycznego klucza Esc. Schiller powiedział, że to skarga „numer jeden” dotycząca paska dotykowego. Dlatego Apple posłuchał ich i wprowadził zmianę:

Istnieje dość duża liczba użytkowników, którzy korzystają z paska dotykowego i widzą duże korzyści w niektórych jego funkcjach, ale było też kilka skarg. Gdybym miał uszeregować skargi, numerem 1 byli klienci, którzy lubią fizyczny klawisz Escape. To była trudna adaptacja dla wielu osób.

Zdecydowaliśmy, że zamiast po prostu usunąć pasek Touch Bar i stracić korzyści, które otrzymują możemy zamiast tego dodać klawisz Escape. Podczas gdy to robiliśmy, już w MacBooku Air utworzyliśmy dyskretny przycisk Touch ID. Ludzie naprawdę to lubią. Podjęto więc decyzję o zachowaniu paska dotykowego, ale także o utworzeniu miejsca po obu stronach na klawisz Escape i klawisz Touch ID. To najlepsze rozwiązanie dla największej liczby osób, z którymi mieliśmy do czynienia, którzy wnosili skargi i utrzymaniu czegoś innowacyjnego, z czego korzystają ludzie za pomocą paska Touch Bar.

Zapytany, czy Apple kiedykolwiek planuje połączyć komputery Mac i iPada, Schiller nalegał, aby urządzenia pozostały osobne:

Nie, to nie jest nasza wizja. Uważamy, że najlepszym komputerem osobistym jest komputer Mac i chcemy nadal podążać tą ścieżką. Uważamy, że najlepszym tabletem jest iPad i pójdziemy tą drogą.

Pełny wywiad zawiera jeszcze kilka pytań i odpowiedzi które warto przeczytać.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx
()
x